Wpis z mikrobloga

Siemka.
Mam działkę na której obecnie jest uprawiana rola (bez przerwy od kilku lat). Ta działka znajduje się jakieś 100m od głównej drogi więc muszę przygotować do niej dojazd (dla ekipy budowlanej, ciężarówek itd). W jaki sposób najlepiej to zrobić i czy jest możliwość aby to na chwilę obecną wykonać to ekonomicznie?

#budujzwykopem #budowadomu #dom
  • 11
@Sparrowekk: wybrać ziemię na docelową głębokość planowanej drogi (bo kiedyś i tak bedziesz ją pusiał zrobić) i zasypać grubszym kruszywem łamanym, może betonem z recyklingu? Bedziesz już miał podbudowę pod przyszłą drogę który to wydatek i tak cię nie minie czyli koszt niemal zerowy tyle że go szybciej poniesiesz
@Sparrowekk: w zależności od lokalizacji i głębokości korytowania może być nieco taniej, ale licz, że będzie drożej. Masz droge długą na 100 m, szerokości pewnie 6, głębokość 0,5 to masz 300 m3 gruzu do zasypania. To już 24000 zł w samym materiale, a gdzie robocizna? Może masz lepsze gleby i nie będziesz musiał korytowac na 0,5 m, ale to wciąż są duże pieniądze.

Tak, wiem, że drogo, sam jak robiłem to
@Sparrowekk: jak chcesz mieć z tym spokój do końca życia i nie robić roboty 2 razy (tzn. teraz na wariata by cokolwiek cieższego wjechalo, i potem raz jeszcze pod swoją piękną wygłaskaną kostkę brukową) to wszystko zależy od gruntu jaki tam masz. Robienie tego na dwa razy finalnie wyjdzie cię drożej, dlatego warto przemyśleć czy już teraz nie polecieć na grubo.

Przy gruntach stabilnych masz wywalone jajca,
Zbierasz wierzchnią warstwę tak
@Sparrowekk mnie 80 metrów plus zjazd na działkę 5x5 wyszło 12tys
Koryto 30cm na to grubszy destrukt, pospólka, i gruz kruszony i zagęszczony.
Później na gotowo pójdzie kliniec drobny.