Wpis z mikrobloga

Mam garaż nieogrzewany w bryle budynku. Po wymianie bramy chciałbym tam parkować. Problem w tym, że nie ma dostępu do komina, a sam garaż z lewej przylega do bliźniaka sąsiada, natomiast z tyłu i prawej do pomieszczeń w moim domu. Na górze z kolei też jest pokój. Co w takim wypadku zrobić? Kratka nad bramą wyciągnięta na zewnątrz pewnie nie wystarczy?

#budownictwo #wentylacja #garaz #motoryzacja
  • 14
  • Odpowiedz
@tomasz-zajc: zawsze możesz w garażu pod sufitem poprowadzić rurę od bramy do tyłu i tam kratkę. Tylko nie wiem czy będziesz miał jakiś ciąg bez komina i ogrzewania. Miej na uwadze też że nad bramą będzie nadproże
  • Odpowiedz
interesujacy ten rekuperator.

@tomasz-zajc: Widziałem go na żywo i wątpię w jego skuteczność bo on ma w środku taki chyba metalowy pierścień i wentylator działający w dwie strony, jak wywiewa to pierścień niby trochę się ogrzeje od tego powietrza a jak wciąga do środka to powietrze wciągane troszkę się ogrzeje od niego ale nie będzie to jakiś duży zysk bo powierzchnia wymiany jest w gruncie rzeczy mała. Raczej ewentualny zysk nie
  • Odpowiedz
@Torgerd: niepoprawnie wentylowany garaż przyspiesza korozję całego samochodu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Wilgoć nie ma jak być odprowadzana z mokrego lub zaśnieżonego samochodu, kisi się w środku i skrapla na elementach całego samochodu, wewnątrz i zewnątrz.

@tomasz-zajc: Wystarczy prosty wentylator ścienny zainstalowany na końcu garażu, może być taki, który będzie pracował z jakimś czasowym podtrzymywaniem w momencie wjazdu, albo załączającym się co jakiś czas. Najlepiej, by był certyfikowany na użycie
  • Odpowiedz
@tomasz-zajc: jak wszystkie inne ściany odpadają to od biedy można tak zrobić
postaraj się jednak czerpnie świeżego powietrza (rurę) zainstalować jak najdalej od wyciągu (wentylator), by uniknąć cofki, czyli zaciągania tego do wyrzuci wentylator przez nawiew.
  • Odpowiedz