Wpis z mikrobloga

Właśnie oglądam sobie film Mentzena pt."najgłupszy poseł" i w tym filmie ma pretensje, że rząd zajmuje się głównie rozliczaniem polityków PIS, tym ze 100 konkretów Tuska zrealizowali tylko 3( rządząc dopiero miesiąc xD) ale z tego co kojarzę to on był tym, który chciał "wywracać stoliki" i teraz nagle ma problem z tym, że ktoś te stoliki wywraca. Jaki to jest #!$%@? hipokryta...
Już nie patrząc na to kto jest za jaką partią, nikt mi nie wmówi NIGDY, że konfederacja nie jest przybudówką PIS-u.
Konfederacja i PIS to jest jeden i ten sam ściek.Ja gdybym był zwolennikiem konfederacji ale takim, który faktycznie wierzył w tę gadkę o Vatach sratach itd. to czułbym się oszukany, gdybym widział jak bronią teraz te PIS-owskie miernoty.
Oczywiście rozumiem, że mają inne poglądy od rządzących ale rozliczenie pisiorów powinno być czymś ponad podziałami w tym przypadku więc śmiało mogę napisać Konfederacja=PIS.
#sejm #polityka #bekazkonfederacji
  • 57
  • Odpowiedz
@nocne_zwidy: Mówiąc szczerze, zaczynam powoli powątpiewać, czy w Polsce jest jeszcze realna szansa na trzecią drogę. Oczywiście nie chodzi mi tu o partię Hołowni, tylko o taki byt polityczny, który nie byłby przybudówką PiSu ani PO. W zasadzie wszystkie partie choćby ocierające się o próg wyborczy stają - prędzej czy później - po którejś ze stron.
Stąd też przestaję powoli wierzyć w zapewnienia kogokolwiek, że jest antyX i antyY jednocześnie (
  • Odpowiedz
  • 0
@Horkheimer: Masz rację, też chciałbym aby była jakaś trzecia opcja ale puki co jej niema wiec niestety trzeba grać kartami, które są, a konfederacja na 100% nie jest tą trzecią, lepszą opcją.
  • Odpowiedz
tym ze 100 konkretów Tuska zrealizowali tylko 3( rządząc dopiero miesiąc xD)


@nocne_zwidy: no ale te 3 ze 100 szału nie robią biorąc pod uwagę że to były konkrety na 100 dni

przy czym całkowite pomijanie częściowo zrealizowanych (a tych jest chyba z 10) to też cyrk, bo np. zrobienie porządku z TVP jest jako częściowo zrealizowane bo nie zlikwidowali RMN czego bez ustawy nie zrobią a duduś przecież nic nie
  • Odpowiedz
  • 2
@some_ONE Szczerze mówiąc to niech zrealizują nawet z 50 tych konkretów i tak będzie dobrze.Z resztą ja i tak nie spodziewałem się, że to zrealizują w te 100 dni ale trzeba też brać pod uwagę, że tempo realizacji nie musi być jednostajne i pewnie to przyspieszy gdy ten klaun na stanowisku prezydenta się zmieni.
  • Odpowiedz
@Horkheimer: wybory w różnych krajach na świecie pokazują że do wyboru masz albo bardzo dużo małych partii przy małym progu wyborczym i wtedy masz koalicyjny chaos, albo system zbliżony do dwupartyjnego w przypadku wysokiego progu tak jak w Polsce.
  • Odpowiedz
czego bez ustawy nie zrobią a duduś przecież nic nie podpisze co nie wyszło spod palca pisowców


@some_ONE: Mnie zastanawia, dlaczego rząd przynajmniej nie próbuje? Ja tu nie widzę żadnych większych strat.
Jeśli robią coś bez ustawy, to jest to trochę śmierdząca sprawa i nie jest to myślenie kryptopisowskie. Gdyby spróbowali z ustawą i prezydent by zawetował, mieliby paliwo do twierdzeń, że Duda hamuje ich rząd. I wszystko byłoby zgodne z
  • Odpowiedz
wybory w różnych krajach na świecie pokazują że do wyboru masz albo bardzo dużo małych partii przy małym progu wyborczym i wtedy masz koalicyjny chaos, albo system zbliżony do dwupartyjnego w przypadku wysokiego progu tak jak w Polsce.


@Wookie2020: Tak, tak, to jest wybór jak między młotem a kowadłem. Kiedyś byłem fanem realiów słowackich (bo się pasjonuję historią polityczną Słowacji właśnie) - nie chodzi mi tu o konkretną partię, ale o
  • Odpowiedz
ściek.Ja gdybym był zwolennikiem konfederacji ale takim, który faktycznie wierzył w tę gadkę o Vatach sratach itd. to czułbym się oszukany


@nocne_zwidy: jestem prawdziwym liberałem, który codziennie jest okradany przez ten kraj. Po socjalnych obietnicach Tuska prawie zagłosowałem na memcena, ale coś mnie powstrzymało, bo te wybory były zbyt ważne.
I się ciesze, bo konfederacja ukrywająca się pod wolnościowymi hasłami Korwina, to przybudówka PiSu. I będę je ale koalicję rządząca, ale
  • Odpowiedz
@nocne_zwidy: stary, bo Wy kupiliście po same kule narracje PO ze Kamiński to jakis bandzior. Facet obronil granice, pozamykal mafie vatowskie, zalozyl CBA. Teraz tusk wychodzi i mówi wprost ze nikt nie będzie polityków podsłuchiwał. No kurde to jak walczyc z korupcja niby? Kamiński z korupcje w pis tez walczył.

Ja jestem wdzięczny Kamińskiemu za założenie CBA, obronę granicy, zamknięcie burderzy i pewnie pare innych rzeczy. Do tego zauwaz ze tak
  • Odpowiedz
@some_ONE: brednie. Domyślam się o którym fragmencie tam mowisz i nie ma w nim niczego nt ulaskawienia wyroku nieprawomocnego. Konstytucja mowi jasno ze moze uniewinnić skazanego. Czy prawo czy nieprawomyslnie nie jest doprecyzowane czyli oczywiscie mozna w obu przypadkach. Banalne.
  • Odpowiedz
@Horkheimer: Nie jest możliwe być w niektórych sprawach anty-PiS i jednocześnie anty-PO bo te partie w niektórych sprawach mają odwrotne poglądy. To co się liczy to pogląd na sprawy które są ważne a dla mnie w taką kategorie wpada Konfederacja. Są anty-PiS i PO jednocześnie w sprawach:
1) szeroko pojętej polityki globalistycznej:
- są przeciwko ruchom które chcą wycofać gotówkę
- chcą grać w otwarte karty wobec duży zagranicznych korporacji które
  • Odpowiedz
@blessed_by_swiezonka: jest na temat tego, że ułaskawić można winnego, a przed prawomocnym wyrokiem to chyba nie do końca taki winny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

do jakich absurdów prowadzi ułaskawienie bez wcześniego prawomocnego wyroku sądu właśnie widzimy, Adrian na polecenie naczelnika szybciutko ułaskawiał w 2015, bo przecież gdyby wtedy zapadł wyrok to nie mogliby zostać ministrami, a interes partii był dużo ważniejszy niż jakiś tam porządek prawny

poza
  • Odpowiedz
@nocne_zwidy chyba jemu bardziej chodziło o efektywność, czyli siedzisz w robocie 15 godzin a jedyne co zrobiłeś co jest istotne to to co zrobiłeś przed kwadrans a resztę czasu mógłbyś siedzieć w domu i na jedno by wyszlo. Taka różnica w zarządzaniu czasu prywaciarza i urzędnika. U jednego liczy się każda godzina i boli jak je traci a u drugiego jest luzik jak może sobie powiedzieć cały dzień k prawie nic nie
  • Odpowiedz
100 konkretów Tuska zrealizowali tylko 3( rządząc dopiero miesiąc xD)


@nocne_zwidy: tylko te 100 konkretów to było właśnie obiecane na 100 dni. czyli co, po jednym na dzień? Patrząc na średnią będzie ich w efekcie 9 w tym brak zadawania prac domowych dla gimbów, wstawka zniewieściałego wafla biedronia o mowie nienawiści do KK oraz "pigułka dzień po" dla 15latków, gdzie energetyki są od lat 18? xD. Ja bym czuł się oszukany
  • Odpowiedz
Nie ma nic o winie, jest celowo ogolny przepis. Jak coś jest w przepisach ogolne to zawsze jest tak celowo.


@blessed_by_swiezonka: Odnosiłem się do wypowiedzi Adriana z 2011, która przeczy temu co zrobił w 2015.

Nom, o to im chodzilo wtedy i wg mnie im sie udalo ponieważ konstytucja zostawiła miejsce dla takiego działania


@blessed_by_swiezonka: Czyli uniewinnienie w momencie gdy prowadzone jest przeciwko komuś postępowanie przed Trybunałem Stanu, ale nie
  • Odpowiedz
@some_ONE:

Art. 139. Prawo łaski

Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu.


Tyle w temacie. Równie dobrze można ułaskawić kogoś przed popełnieniem przestępstwa i też uj komu do tego. Tak to niestety jest skonstruowane i gadanie wczoraj jednego, a dzisiaj drugiego niczego tu nie zmieni.

Można to zinterpretować na wiele sposobów.
  • Odpowiedz
Równie dobrze można ułaskawić kogoś przed popełnieniem przestępstwa i też uj komu do tego. Tak to niestety jest skonstruowane i gadanie wczoraj jednego, a dzisiaj drugiego niczego tu nie zmieni.


Można to zinterpretować na wiele sposobów.


@eXtremeViolence: I dlatego większość prawników jednak twierdzi, że ułaskawienie przed prawomocnym wyrokiem prowadzi do absurdów i nie powinno być stosowane. Przecież właśnie o tym tutaj dyskutujemy, a nie o tym jak dosłownie brzmi zapis w
  • Odpowiedz