Wpis z mikrobloga

@Smarek37 Da się bez problemu rezygnując z płytek - kładąc je tylko na podłodze i tam, gdzie będzie prysznic. W wc brak płytek. Proponuję pozostałe ściany pomalować farba v33 hydrobariera. Plytki outlet za 40 zl/m2 :) Market: wc, szyba zamiast kabiny. Ikea: baterie, szafka z unywalka. Allegro: oswietlenie, lustro. Kratka na podłodze zamiast brodzika.
Policzyłam 2000 zł za hydraulikę i elektrykę w łazience - na tym polu może być albo taniej albo
@Wykop24h Jeśli wykafelkujesz sobie łazienkę niczym jakis bunkier od podłogi do sufitu i zaszalejesz z cudami na suficie to faktycznie, tyle będzie kosztowało ;)
@inga: może odpuść sobie to liczenie :) my tu mówimy o realnych kwotach a nie z programów "mój nowy dom" samo zerwanie starych płytek i wyniesienie gruzu to kosz ok 1,5k za robocizne a to dopiero poczatek :)
@inga: no dobra, to jest przycięcie na wyposarzeniu/materiale do minimum, ale za robotę też trzeba zapłacić. Choć szczerze mówiąc nie wiem co to za oszczędność na kilku metrach płytek i 3 workach kleju, skoro i tak trzeba zlicować kartongipsem ściany z płytkami
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@inga
Uśredniając

WC gieberty 1000zl
Kabina 1000 zl
Bateria prysznicowa 500zl umywalkowa 500zł
Szafka 500zl
Płytki 3000zl
Kleje, hydroizolacyjne itp 2000zl
Materiał hydrauliczny 1000zł
Oświetlenie 300zł

Masz 10k sam materiał bez udziwnień. I to z średniej półki cenowej
@Nethiu często ludzie lubią się wypowiadać bez żadnej wiedzy praktycznej. Dla mnie remonty i wyceny to chleb powszedni więc wiem o czym piszę. Można dużo zaoszczędzić ale trzeba pamiętać że nie robimy remontu łazienki co trzy lata tylko raz na 10/15 a nawet 20 lat
@Wykop24h

Po co montować baterie za 500 zł w mieszkaniu na wynajem?

Tak się składa, że mam duże doświadczenie w remontach i nauczyło mnie, aby w łazienkach kłaść jak najprostsze plytki i na jak najmniejszej powierzchni. Im mniej kombinowania, tym lazienka tansza i lepiej znosi upływ czasu.

No ale przecież nikt nikomu nie broni wyrzucania 30 tys na łazienkę ;)
@marek22: bo jak zostawisz istniejąca hydraulike a bedzie awaria to do kogo bedzie miał pretensje właściciel? "pewnie jak pan robił to uszkodził" człowieku 15 lat w tym siedze i jednej zasdy się trzymam. Jak robić to porządnie albo wcale. Na wynajem tym bardziej powinno być zrobione tak aby co 5 min. nie było tel do właściciela tu farba odchodzi, a tu bateria za 100 zł cieknie, albo że szafka pod umywalke
@Nethiu: mój szef chyba ma zgoła inne zdanie choć firmę prowadzi o wiele dłużej. Czasem pod wynajem tak robimy cyk cyk po taniości i fajrant xD jakoś nie ma z tego powodu problemów a gwarancję dajemy 5 lat i większość robimy z polecenia. Nie każdą instalację wymieniamy jeśli nie ma takiej potrzeby. Nie przesadzaj że 12 letnią trzeba wymieniać. "pewnie jak pan robił to uszkodził" klient jest świadomy starej instalacji i