Wpis z mikrobloga

Trochę się pogodziłem z tym, że moja zachcianka ogródka i własnych warzyw przez kolejny rok zostanie tylko zachcianką, ale pojawiła się opcja, żeby w domu rodzinnym (oddalonym o ~15km) zrobić sobie niewielki ogródek i kusi to bardzo.

Polecicie jakieś źródła, czy to książki, blogi czy kanały na YT gdzie mogę zdobyć trochę więcej wiedzy, żeby ją sobie usystematyzować i mieć na podstawie czego robić jakiekolwiek plany co do warzyw, jakie i kiedy siać/sadzić i w jakich konfiguracjach?

#ogrodnictwo #ogrod #ogrody
  • 7
@zmarnowany_czas: panie....z takim podejściem to nic nie posadzisz. Zanim doktorat zrobisz z ogrodnictwa to po sezonie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na opakowaniu nasion masz informacje.
Po pierwsze ustal sobie co chcesz posadzić. I ewentualnie poszukaj na yt filmu konkretnie o uprawie tej rosliny. Z polskich kanałów to infouprawa ma takie bardzo skrótowe informacje na temat uprawy konkretnych warzyw. W żołnierskich słowach bez pierdzielenia.
@zmarnowany_czas

na youtubie
kasiain miała u siebie glebę gliniastą i pokazywała jak doprowadzała to do stanu używalności ma głównie grządki podwyższone (które bardzo polecam - ale ja akurat walczę z nornicami i karczownikami i ta opcja się sprawdziła najlepiej)
Infouprawa dużo pomocnych filmików Tomek pracował w centrum ogrodniczym nie boi się środków ochrony roślin ale stosuje je z umiarem
Naturalnie o ogrodach ten kanał dla zwolenników naturalnych metod uprawy z naciskiem na