Wpis z mikrobloga

@perseweratywnosc Też pamiętam czasy zworek i wtyczek na pojedyncze piny. Dużo się nie zmieniło tak naprawdę, chyba głównie to że teraz większość złącz jest w po ludzku zintegrowanych wtyczkach, które są łatwo rozróżnialne od siebie i trudno jest obecnie wsadzić jakąś do góry nogami albo w złe gniazdo.
Większość ustawień robi się z defaultu, a nie że jakieś kombinowanie z kolejnością dysków, podpinanie ich pod konkretne gniazda, kolejności bootowania, ustawianie master, slave,
  • Odpowiedz
składanie pc w 2024 to niemal plug and play


@winsxspl: dużo rzeczy jest skomplikowanych w dzisiejszych czasach, jak trzeba aktualizację biosa zrobić to też zrobisz sobie w domu bo masz całe wyposażenie na stanie? UPS? itp? tak?

Jak tak to dalej: zamontować customowe chłodzenie wodne umiesz? Jeśli tak to idziemy dalej, a dalej trzeba to chłodzenie przetestować w taki sposób żeby nie zalało płyty głównej

Dalej jest instalacja sterowników windowsa, ustawianie
  • Odpowiedz
@wygryw50k: no bywa ale krzywa akcja wymienic szkło hartowane na kawałek plastiku i liczyć na to, że zrobisz kogoś w #!$%@? zamiast to ogarnąć odrazu, a tak to frajer wyruchany bo nie odesłał reklamacji. Miałbym to w #!$%@? ale to nie pomyłka czy przypadek, tylko zamierzone działanie xd Przychodzi Ci komputer w prywatnym celu z montażem i co mam odesłać całego kompa zeby mi wymienili szybe i liczyć, że go nie
  • Odpowiedz
@winsxspl: a tak z ciekawości, bo jestem '90 i jako dzieciak-nastolatek sam sobie składałem komputery - co tam jeszcze uproszczono, że teraz jest łatwiej? Pamiętam najtrudniejsze zawsze było dla mnie dobrze zwory na mobo włożyć i te kabelki od wbudowanego beepera i przycisków on/off i reset podpiąć ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@perseweratywnosc: teraz żadnej zwory na mobo nie wkładasz - nie ustawiasz ręcznie fsb/mnożnika/napięcia, bo to
  • Odpowiedz
@Ka4az: Niby tak, ale z 2 strony jak sobie radzą z każdym innym aspektem w życiu? Ze wszystkim lecą do specjalistów? Jak ktoś zamawia gamingowy komputer to chyba jednak coś tam ma jakieś pojęcie o komputerach i obycie w internecie, w którym jest mnóstwo poradników. To jest brak zaradności, bo złożenie kompa to nie jest nic skomplikowanego. I mówie to ja co nigdy sam nie składał, a tylko wymieniałem kartę graficzną
  • Odpowiedz
@winsxspl nie złożysz kompa w pół godziny, jeśli robisz to pierwszy raz. Sam składałem kompa raz w życiu i zajęło mi to o wiele dłużej. Jak chcesz mieć w miarę kable ułożone to też musisz to jakoś ogarnąć.
  • Odpowiedz
@winsxspl:

składanie pc w 2024 to niemal plug and play, serio nawet dziecko by sobie poradziło (u mnie cztery lata temu składał wówczas 13-letni brat)... miliony filmików w necie, instrukcja w zestawie... jedyne co to poświęcisz pół godziny na złożenie i pół godziny na zainstalowanie systemu wraz z oprogramowaniem. wszystkie wtyczki oprócz front panelu wkłada się jedną stroną (bo mają odpowiednie wycięcia), a nawet i front panel tylko w przypadku diod
  • Odpowiedz
usb-c na froncie u siebie nie mam, ale jak mniemam to to to samo złącze co USB3 - czyli jedna zintegrowana wtyczka... chyba nie pamiętasz czasów USB 1.1/2.0, jak miałeś często oddzielnie 8 przewodów i musisz wiedzieć które to 5v, które to data+/- i gnd, a w przypadku płyty pełny atx złącza często były na samym dole i ciężko podejść tam ręką...


@winsxspl: pierwsza stacjonarka była z Celeronem 400, pamiętam bardzo
  • Odpowiedz
@winsxspl: Chodziło mi raczej o nałożenie za dużo, za mało, rozsmarowanie paluchem, nie wyczyszczenie procka przed nałożeniem, za mocne, lub za słabe dokręcenie coolera, złe poprowadzenie węży w AIO itp. no ale i tak można sprawę spieprzyć, fakt xD
  • Odpowiedz
Ten nowy port jest po prostu #!$%@?:


@Xuzoun: fakt, ale nie zmienia to faktu że wpięcie jednej wtyczki > wpięcie 8 pojedynczych przewodów jak dawniej...

Ja akurat poza NVMe mam 2 x sata SSD, do płyty były dorzucone dwa kable, ale jeden z wtyczką prostą, drugi z kątową - a dyski mam tak zamontowane że musi być wtyczka prosta, do tego określonej długości. No i zawsze zmieniam kable tak żeby wszystkie
  • Odpowiedz
@winsxspl: Chodziło mi raczej o nałożenie za dużo, za mało, rozsmarowanie paluchem, nie wyczyszczenie procka przed nałożeniem, za mocne, lub za słabe dokręcenie coolera, złe poprowadzenie węży w AIO itp. no ale i tak można sprawę spieprzyć, fakt xD


@Zgrywajac_twardziela: i to jest najlepsze - jest mnóstwo szkół nakładania pasty i nie ma jednej uniwersalnej metody. ja jestem zwolennikiem cienkiej warstwy na całym IHS i rozprowadzam pastę dołączoną łopatką, ale
  • Odpowiedz
@winsxspl:

i to jest najlepsze - jest mnóstwo szkół nakładania pasty i nie ma jednej uniwersalnej metody. ja jestem zwolennikiem cienkiej warstwy na całym IHS i rozprowadzam pastę dołączoną łopatką, ale są tacy którzy lubią kropkę, X i tak dalej.

Nie każda pasta ma w zestawie łopatkę xD Ja #teamxzpasty

dokręcanie? to tak jak ze śrubami, nie można za mocno, bo zerwiesz łebek. po prostu musi być z wyczuciem

Ale żeby
  • Odpowiedz
mi z morele wysłali obudowę w której miało być szkło hartowane a je #!$%@? i wstawili jakiś plastik xD nawet się nie spucowali a oczywiście #!$%@? paragon bo nie sądziłem, ze można obudowę #!$%@?


@hipokryzjawkutos: jak nie płaciłeś gotówką to każde potwierdzenie przelewu, płatności kartą, BLIK itp. jest równocześnie potwierdzeniem zakupu i nie ma potrzeby okazywania paragonu.
  • Odpowiedz