Wpis z mikrobloga

Miraski rozważam zakup monitora o rozdziałce 2k, który niemiłosiernie mi przypadł do gustu, jednak nie jestem pewien jednej rzeczy, otóż, monitor ma 3 złącza Display Port, HDMI 2.0 i USB c.
W instrukcji jest napisane, że przy rozdziałce 1440p DP działa w 144 HZ, w HDMI to jedynie 100HZ i USB C to znów 144hz.
No i tu pojawia się problem, chciałbym podłączyć pod monitor również konsolę, DP będzie okupowany przez PC, HDMI ze 100hz tak średnio mi pasuje i tu pojawia się pytanie, czy jak bym zakupił kabel HDMI 2.1 do USB C to czy normalnie działało by mi odświeżanie na poziomie 120 hz.
#ps5 #xboxseriesx #monitory #komputery
  • 8
@mikorys: Może to głupie rozwiązanie, ale czy nie będzie łatwiej po prostu przepinać kabel jak będziesz grał na konsoli? Przynajmniej będziesz miał pewność że wszystko śmiga jak trzeba a nie zabawa w adaptery.
@wyjek: tak teraz jeszcze widzę że w specyfikacji monitora to 100 Hz po hdmi masz podane przy rozdzielczości 3440x1440, czyli tej ultrawide 21:9, a że pleja i tak w takiej nie odpalisz tylko będziesz miał czarne pasy po bokach to wygląda na to że 2560x1440 powinno śmigać na 120 hz
@wyjek: Dobra ogarnąłem,to że HDMI 2.0 obsługuje 1440p przy 120hz to od dawna wiedziałem, ale nie wiedziałem, że to jest prawda ale dla mqaaksymalnie 2560x1440, a tu jest rozdziałka 3440x1440, monitor obsługuje scropowanie eranu do standardowego 16:9 czy 1440p więc powinno być git.