Wpis z mikrobloga

Czy wiecie może dlaczego moje wentylatory żyją swoim życiem? Ustawiałem w biosie zakresy obrotów dla poszczególnych temperatur już na każdy możliwy sposób i co nie ustawie to wentylatory i tak robią co chcą. Karta trzyma 60 stopni pod obciążeniem a te wyją tak, że bez słuchawek się nie da grać. Próbowałem też w msi afterburner ale zero skutków. Ustawiałem te krzywe nawet tak, żeby się wgl nie kręciły a i tak gdy włączam grę to nawet przy 60 stopniach zaczynają działać na jakieś 70-80%, a jest to 6 szt Corsair ml120 elite więc potrafią narobić szumu. Wenty mam podpięte pod przejściówkę w którą mogę wpiąć 9szt, bo na płycie miałem tylko 4 sloty, a ten adapter podpięty jest pod CH2, bo CH1 blokuje mi karta graficzna. #pcmasterrace #komputery #wentylacja
  • 9
  • Odpowiedz
@MePix: są raczej 4 pinowe, PWM mogę ustawić, jakby w BIOS mogę się bawić wentylatorami i działają według krzywej jaka ustawię, po prostu gdy uruchomię już komputer i grę to żyją swoim życiem, jakby wgl nie reagowały na ustawienia. Ale manualnie mogę się nimi „bawić”
  • Odpowiedz
@Niemamochotyzyc: przede wszystkim sprawdź w bios czy ch2fan jest ustawione na pwm.

Możliwe, że sam kontroler jest uszkodzony. Upewnij się, że sterowanie z płyty działa podpinając jeden wentylator bezpośrednio pod ch2
fan.
  • Odpowiedz