Wpis z mikrobloga

Witam , czy ktoś wie jak to aktualnie wygląda z tymi ćwiczeniami wojskowymi? Jestem osobą z 2000r , i mam tylko określoną zdolność jako klasa A. U mnie w okolicy , a jest to małopolska , lecą już wezwania na ćwiczenia (na marzec) dla osób , które miały styczność z wojskiem. Są to osoby po 30r życia.
Oraz temat dalej wygląda tak jak był wałkowany , że dla osób który nigdy nie były w wojsku , jak dostaną wezwania na ćwiczenia to automatycznie mają przysięgę?
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko
  • 10
  • Odpowiedz
@michals412: mogą wezwać każdego kto ma kat. A i jest w wieku 18-55 lat. Jakie stosują kryteria że akurat ten czy tamten? Nie wiadomo.

I tak - każde ćwiczenia kończą się przysięga, nawet te dwudniowe
  • Odpowiedz
  • 0
@przegryw162cm: Czy można wycofac się z przysiegi wojskowej?
2022.536 t.j. Wersja od: 26 maja 2022 r. 1. Żołnierz zawodowy może w każdym czasie wypowiedzieć stosunek służbowy zawodowej służby wojskowej bez podawania przyczyny
  • Odpowiedz
Jestem osobą z 2000r , i mam tylko określoną zdolność jako klasa A


@michals412: a w książeczce wojskowej wpisane - zdolny do odbycia zasadniczej służby wojskowej?
  • Odpowiedz
@michals412: Przysięga wojskowa nic nie zmienia od ponad roku. To jedynie symbolika.
Każdy kto ma książeczkę wojskową jest po przysiędze :)

Co możesz zrobić? Wyjechać z kraju. Na stałe.
  • Odpowiedz
Każdy kto ma książeczkę wojskową


@Luqart: Jest juz żołnierzem, nawet zetki nie trzeba XD - system został udoskonalony. Nawet za PRL (komuny) nie wpadli na taki pomysł XD. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz