Wpis z mikrobloga

@yerbaman9421: Może dlatego, że u nich powstała de facto kultura picia kawy? Mają dobre ekspresy, dobre ziarna i dobrą technikę. Jak chcesz pewniaczka w Polsce to idziesz po prostu do maca na espresso, mają sprawdzone ekspresy to kawa wychodzi taka jak trzeba. W lokalach to zależy czy baristka (a raczej studentka na dorobku) umie obsłużyć ekspres.
  • Odpowiedz
  • 1
@krytyk__wartosciujacy: Moja teoria jest taka, że jakby w kawiarniach czy restauracjach przestali dawać kilkuset procentowe marże na kawy czy inne napoje to sytuacja by się polepszyła. Obecnie wyjście do kawiarni jest traktowane jako luksus a nie normalność.
  • Odpowiedz
@yerbaman9421: tak, kiedyś poprosiłem do śniadania o dużą kawę, kelnerka po prostu nasypała kawy do kolby, ubiła (na pojedyncze espresso) i przelała 220 ml wody przez te fusy. To nawet znośne nie było.
  • Odpowiedz
dla większości polaków picie dobrej kawy to "snobizm"


@kontoKolejnejSzansy: Dla mnie picie kofeiny to nawyk porównywalny z papierosami czy alkoholem. Stymulant który ma negatywny wpływ na użytkownika (żółte zęby, kawowy oddech śmierci, ciągłe smęcenie o tym że ktoś by się kawki napił bo spać się chce).

Utożsamiam to raczej z bezwiednym kopiowaniem trendów niż ze snobizmem. Mentalna klasa wyższa to w moich oczach ktoś kto wykazał się intelektem i przeanalizował że
  • Odpowiedz