Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #komputery #router Mam asusa i skonfigurowany jest tak jak na screenach i działa. Teraz chcę ustawić TPlink archer c80 w ten sam sposób, ale wyświetla się, że adresy WAN i LAN nie mogą być w tej samej podsieci. No to zmieniam LAN na 192.168.2.1, przechodzi ale internet nie działa. Nie wiem co robię źle i nie mam pomysłu co zrobić.
DonPompa - #siecikomputerowe #komputery #router Mam asusa i skonfigurowany jest tak j...

źródło: 1000005324

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@DonPompa: żaden normalny router nie dopuści tej samej adresacji po stronach WAN i LAN, bo to zwyczajnie nie ma za grosz sensu (na grzyba ten router w takim razie, skoro switch wystarczy) i źle to świadczy o Asusie, że tak działał. Jeśli faktycznie potrzebujesz drugiego routera, a nie switcha (bo może jednak by wystarczył? Jeśli chodzi o dodatkowe źródło wifi, to do tego naprawdę nie jest potrzebny router), to po stronie
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: Nie napisałem tego a nie wiem czy jest to jasne, chcę zastąpić asusa tplinkiem dlatego chciałem ustawić tak samo. 192.168.1.1 to jest moja brama, jakiś inny router nie u mnie, i jak podepnę bezpośrednio komputer to działa. Chcę zrobić swoją podsieć na swoim routerze. Czy ten adres ustawiony na LAN 192.168.2.1 to już wystarczy? Odkryłem też problem z przewodem i może tylko tu mi coś nie łączy jak przepinam router
  • Odpowiedz
@DonPompa: na TPLinku po stronie WAN ustaw taki sam adres, jak miałeś na Asusie. Po stronie LAN inną podsieć, 192.168.2.1 powinien być ok (przy masce 255.255.255.0). Zakres adresów do DHCP ustaw sobie szerszy (np. od 100 do 200), bo te dwadzieścia parę adresów, co pokazujesz na screenie to ci się w mig zadławi. Przewód oczywiście musi być taki, żeby łączył pewnie i stabilnie.
Jeśli nadal jest nie tak, to może być
  • Odpowiedz
  • 1
@Jarek_P: chyba sie udało. Poprawiłem kabel, zresetowałem router i ustawiłem WAN na dynamic. Przypisało odpowiednie adresy i chyba tu był problem. Może ten 192.168.1.21 byl jeszcze przypisany do asusa. Dzięki za pomoc
  • Odpowiedz