#koszykowka #plk

No dobra, jest sukces na miarę PLK :)

Sporting - Legia - 86-99 w ostatniej kolejce 2. fazy grupowej FIBA Europe Cup, co oznacza awans Legii do ćwierćfinału najniższego "prawdziwego" pucharu w Europie. Zespół tymczasowo prowadzony przez coacha Popiołka był bardzo nerwowy w pierwszej połowie, było już 16 punktów straty (czyli de facto 7 w dwumeczu), ale druga połowa to pełna dominacja (55-33).

Punkty dla Sportingu: Curry 15 (+ 6zb., 5as.), LoVett 15 (+7as.), Ekiyor 13 (+7zb.), Ventura 13, Clark 13, ex-PLK Mike Moore miał 8pkt., 9zb.
Punkty dla Legii: Jackson 23 (+7as.), Vital 22 (+5zb.), Sobin 14 (+5zb.), Holman miał linijkę 8-6-5, zespołowi pomógł też M. Kolenda kontuzjowany ostatnio

Legia awansuje do ćwierćfinału, co dla mnie osobiście jest takim planem optimum drużyn z górnej połówki PLK w tym pucharze (przy tym formacie i obsadzie zespołów z topowych lig). Awans do 2 rundy grupowej do plan minimum, awans do ćwierćfinału to już dobry wynik, wszystko co ponadto będzie dużym sukcesem. W ćwierćfinale, na początku marca Legia zagra dwumecz z hiszpańskim Bilbao (Killeya-Jones, Hornsby, Andersson, A. Smith z przeszłością w polskich klubach) i łatwo nie będzie.

Oprócz tego:

MKS Dąbrowa G. - Sluneta - 102-98 w Alpe Adria Cup
Start - Zwolle - 91-93 w ENBL

Polskie zespoły skończyły fazę grupową rozgrywek regionalnych, oba mecze były o pietruchę. MKS wcześniej awansował do Final 4, wygrywając wpuścił tam też Austriaków, a pozbawił szans Czechów z którymi wygrał.

Start przegrał z Holendrami, dla których ten mecz tez był o nic - oba zespoły bez awansu do ćwierćfinałów. W ENBL za tydzień zagra jeszcze Zastal, z szansami na fazę 1/4 - muszą tylko wygrać w Newcastle.