Wpis z mikrobloga

Dzisiaj trochę z innej beczki, tak na luzie. Ostatnio dopadłem Lumię 625, naprawdę bardzo fajny sprzęt i ja nie wiem, dlaczego nie wymieniłem telefonu wcześniej. Powtórzę opinię pewnie dużej już ilości osób, ale ten telefon po prostu działa - nie trzeba nic przy nim robić, a i tak chodzi jak szalony i nic nie jest w stanie go zaskoczyć.

Piszę dlatego, że dzisiaj spotkałem się z moim dobrym kolegą, który ma system Android. Nie jest jakimś "fan-boyem", ale generalnie jest zdania, że Windows Phone to żenada, nie ma aplikacji, nic się nie da skonfigurować i Android lepszy, bo wszystko jest i wcale tak nie zamula. Doszliśmy do tematu interfejsu, oczywiście przechwalanie, że on to sobie może jak chce, "imperium beki" zaczęło się, jak mu powiedziałem, że żeby uruchomić latarkę, muszę najpierw wejść w aplikację, a dopiero później nacisnąć sobie przycisk do jej włączenia. "Co ten szajs to ja nawet nie, ja mam ładny skrót na ekranie, wciskam i od razu świeci". Mówię ok, zatem sprawdźmy. Wziąłem swoje nowe cudo, trzy kliknięcia i latarka-dioda się zaświeciła. Kolega niestety przegrał z kretesem, bo aplikacja Latarka musiała zostać zatrzymana. :-D

Mam ten telefon tak krótko, a już wiem, jaka to była dobra decyzja.

Serdecznie pozdrawiam,

Andrzej

#bojowkawindowsphone #windowsphone
  • 14
@franaa: Nie jestem wielkim gadżeciarzem, dla mnie telefon ma spełniać podstawowe funkcje i ma to robić dobrze i szybko. Skoro mogę taki kupić za 700 złotych to nie widzę powodu, żeby wydawać więcej.

Wydaje mi się, że ta dyskusja zawsze będzie trwała, bo każdy ma inne potrzeby i każdy oczekuje czegoś innego. Zatem niech każdy kupuje sobie taki telefon, jaki jest mu potrzebny. :-) Byle nie toczyć dyskusji na poziomie "androidy
@Bobas: Bożence pozdrowienia przekażę rano, bo już śpi jak zabita. :-) A z Lumią na pewno będzie OK, zwłaszcza jak widzę, co będzie poprawione w aktualizacji 8.1.

Odnośnie tego - pytanie. Kiedy ta poprawka ma wyjść i czy będzie można mieć raporty doręczenia SMS/MMS tak jak w Androidzie (haczykiem albo powiadomieniem "push" - tak to się nazywa?) czy dalej będzie niewygodne rozwiązanie z osobnym SMSem?

Również pozdrawiam :-)

Andrzej
dla mnie telefon ma spełniać podstawowe funkcje i ma to robić dobrze i szybko.


@Andrzej_i_Bozena: Mam teleefon za 60 zł i spełnia twoje wymagania.

No i nigdy mi się nie zaciął, a trochę go mam. Nie wiem, jak WP, ale użytkownicy 2 pozostałych systemów raczej tego o swoim powiedzieć nie mogą. :)