Wpis z mikrobloga

Szoty z live Muminów z wczoraj:)
Na końcu jest gadka o emeryturze, wyjaśniło się że oni rozumują tak że jak 3 lata w Szwajcarii pracowali i trochę w UK to mają już wypracowane emerytury w tych krajach:)
#raportzpanstwasrodka
dizel81 - Szoty z live Muminów z wczoraj:)
Na końcu jest gadka o emeryturze, wyjaśnił...
  • 27
  • Odpowiedz
  • 5
@Hana1: nie wiem jak jest no ale jak tam tylko 3 lata pracowali to na co oni liczą?
To tak jakby w Polsce przepracować tylko 3 lata w życiu i liczyć na emeryturę jakąś przyzwoitą.
  • Odpowiedz
@novellista: i bardzo dobrze.Z Polski rowniez nic nie dostana wsxak m8wia ze *NIGDY* w Polsce nie mieszkali.To skad maja paszporty polskie ,lenie smierdzace!!!
  • Odpowiedz
@dizel81: Dla kogo pełna szwajcarska emerytura?
W Szwajcarii za pełny okres składkowy uznaje się sytuację, kiedy składki są wnoszone od 21 roku życia do momentu osiągnięcia wieku emerytalnego.
  • Odpowiedz
@novellista: W praktyce więc, jeśli ktoś przepracował 5 lub 10 lat bądź jego zatrudnienie odbywało się bez umowy o pracę, to po przekroczeniu wieku emerytalnego takiej osobie nie przysługuje nawet najniższa emerytura.24. sep. 2023
  • Odpowiedz
@dizel81: nie wiem jaki oskariat ma przyjemność to oglądać. Ja się czymś takim wychowałem, teraz z taka osoba nie mam o czym gadać na ulicy i nawet nie chce. Tak wyglada 90% polski z. Najebne obdtkuszczone janusze
  • Odpowiedz
@dizel81: Ale to jest poziom intelektualny, czyli można powiedzieć, że każdy emeryt w Polsce jest zarobiony, bo ma emeryturę i nie jest gołodupcem.
Do tego przyjmując, że zarabiali przeciętną Szwajcarska pensje przez 3 lata, to oni dostaną poniżej 100 chf miesięcznie xD

Człowiek, który nie jest gołodupcem w tym rejonie świata to człowiek, który ma przynajmniej 50000 $ w ich wieku.
  • Odpowiedz
@dizel81: @Hana1 jak z UK nie ma sie przepracowanych pelnych 10 lat to sie emerytury nie dostanie.
Mozna sie jedynie starac o pension credit. Czyli benefit zastepczy nawet posiadajac Polska emeryture... Ale trzeba mieszkac w UK albo w kraju unijnym wloczajac w to norwegie, Szwajcarię itd
  • Odpowiedz