Wpis z mikrobloga

W końcu zdecydowałem się, że kupuje Bamboo lab p1s combo.
Z tego co wyczytałem i wcześniej się pytałem od razu warto zamówić końcówkę 0,2 i 0,6mm, filament na początek. Czy potrzebuję jakieś dodatkowe plate'y czy jak to się nazywa (ta podstawka na której drukuje się coś)? Co jeszcze warto mieć? Na pewno będę też chyba budował ten nawijak na filament żeby inne filamenty wrzucać na szpulę od Bamboo, chyba że lepszym pomysłem będzie ten mod hydra, ale to już chyba później będę myśleć.

Będę zamawiać ze strony producenta, długo się oczekuje? Czy to normalna wysyłka typu 2/3 dni?
#drukarki3d
#druk3d
  • 16
  • Odpowiedz
Wysyłka z Niemiec. Jak jest na stocku to 3 dni. Co do dyszy(z hotendem). Lepiej kupić zestaw z chin z dyszami cht. Poczytaj o tym bo oryginalne zestawy są dosyć drogie. Co do plate - ta z oryginału jest bardzo dobra (złote pei). Resztą to fanaberia jak ma wyglądać pierwsza warstwa. Nawijak też trochę bez sensu bo da się tanio kupić dobre filamenty - sunlu czy kingroon.
  • Odpowiedz
  • 1
@G123 Dysza 0.6 w przypadku Bambu wiele nie daje. Możesz sobie porównać czasy w slicerze. Dysza 0.4 już pracuje w strefie maksymalnego flow. 0.6 przydaje się tylko w wolniejszych drukarkach
  • Odpowiedz
@G123: o ile nie są to kartonowe szpule to wszystko pasuje do ams w standardowych rozmiarach. Musisz cały hotend wymienić by móc szybko zmieniać dyszę. Ja kupiłem sobie wszystkie dostępne rozmiary.
  • Odpowiedz
@G123 jak kupujesz że sklepu bambulab drukarke i akcesoria, to i tak wysyłka jest całkowicie oddzielnie, drukarki z innego magazynu, akcesoria z innego... więc nie ma co się napalać "zamówię razem" - przyjdzie jak przyjdzie, każde osobno. A więc build plate złote pei tekstura i pei frosted możesz spokojnie z aliexpress ciągnąć za pół ceny
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Uaephean a mam jeszcze pytanie bo kompletuje akcesoria z aliexpress. Standardowa dysza 0.4mm która przychodzi z bambu to ta cht z 3 dziurkami?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Uaephean czesc, i jak Ci się sprawdzają dysze? Ja kupiłem wszystkie rozmiary, jak na razie testowałem 0.4 i 0.2 i właśnie z 0.2 mam lekkie problemy, czy ustawiałeś coś dodatkowo po wymianie?
  • Odpowiedz
@G123: testowałem 0.8 i 0.4 niespecjalnie miałem problemy o ile przy 0.8 musiałem konfigurować druk przez pc. Na mobilnym bambu mało co jest skrojone pod wymiary inne niż 0.4. Nie testowałem jeszcze 0.2 ponieważ nie jest mi aż taka precyzja chwilowo potrzebna
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Uaephean ja jak na razie najwięcej przetestowałem 0.4, według mnie identycznie jak fabryczna. Przy 0.2 też działałem i tutaj miałem dziwny problem, przy matowym pla z bambu spoko było, ale przy pla Basic dysza się zapychała, albo miała ciężko wyjść w niektórych momentach i się nie przyklejała do podłoża czasami. Czytałem, też że powinno się drukować pla w otwartej obudowie, czy to coś daje?
  • Odpowiedz
@G123: pla lubi mieć chłodzenie. Więc jak najbardziej powinno się drukować przy otwartej obudowie a chociaż bez szkła na górze. Problemy o których piszesz mogły być spowodowane nieregularną grubością filamentu. No albo jakimiś dodatkami które średnio lubią się drukować w takich prędkościach. A co do adhezji do stołu - ta standardowa płyta jest względnie ok z tym, że od czasu do czasu trzeba ją umyć IPA, nie palcować. A jak dalej
  • Odpowiedz