Wpis z mikrobloga

Mircy pytanie na szybko, wymieniłem obudowę w PC, komp startuje, wszystkie wentylatory chodzą, jest podświetlenie na USB do myszki i klawiatury, a z grafiki obrazu nie ma, nie ma komunikatu brak sygnału na monitorze, ale wiatraki na grafice się nie kręcą. Jakieś pomysły? ze speakera przy uruchamianiu nie ma piknięć #pc #pytanie #pytaniedoeksperta #komputery
  • 17
@chewie_1: jak nie znajdziesz przyczyny, to wyciągasz, rozpinasz to jeszcze raz, odpalasz bez obudowy i szukasz co było przyczyną

na moje, czegoś nie podpiąłeś, albo nie w to gniazdo, może zasilacz jakiś z pułapką na kablach modularnych, albo monitor nie w to złącze

spróbuj też go włączyć i daj mu z minutę na tym czarnym ekranie, bo może dostał jakiejś czkawki, a swoją drogą można i bios resetnąć zworką czy baterią
@balrog84 śrubokrętem mogę najwyżej odpalić bez podpinania przedniego panelu, jaki jest objaw spalonej płyty albo procka xd Bo ogólnie to jak odpalam to ta płyta też jest podświetlona

I co znaczy pułapka na kablach? Raczej dobrze je docisnąłem i nie pika nic
chewie_1 - @balrog84 śrubokrętem mogę najwyżej odpalić bez podpinania przedniego pane...

źródło: Zdjęcie z aparatu

Pobierz
@chewie_1: Kiedyś ktoś miał problem, że kable (te odpinane) używały takiego samego gniazda od strony zasilacza, dalej szły jedne do do cpu, a drugie do gpu, więc trzeba było zgodnie z instrukcją je wpiąć i można było pomylić. To raczej nie to...

Kiedyś miałem taki objaw jakby komp całkiem padł, gdy robiłem upgrade biosu. Wyjąłem procka, włożyłem i po tym ożył.

A dobrze masz monitor podpięty do karty graf.? Próbowałeś na
@balrog84 m2 jeszcze jeden dołożyłem, te na sata zostały, ale jakby były z nimi problem to by chyba waliły błędami, albo windows by nie wstał, a mi nie daje obrazu, mimo że monitor teoretycznie zmienia z trybu czuwania na tryb obrazu
@balrog84 sama grafika też nie zwróciłem uwagi, bo te wentylatory po chwili się wyłączają, ale niektóre karty mają chyba ustawione tryby, że jak temperatura jest poniżej jakiejś temperatury to się po prostu nie odpalają
@chewie_1: to że grafika nie kręci wentylatorem, to jeszcze nie jest jednoznaczne, bo tak jak mówisz, one mają pasywne do zadanej temperatury, choć przy uruchamianiu kompa zwykle coś tam zakręcą

tam masz te diody, które informują na jakim etapie bootuje, one powinny wygasnąć. Jeśli świeci się, któraś stale to z tym elementem jest problem. Nie wiem, co to za płyta, ale sprawdzam w instrukcji na jakiejś podobnej od asusa.
balrog84 - @chewie_1: to że grafika nie kręci wentylatorem, to jeszcze nie jest jedno...

źródło: Zrzut ekranu z 2024-02-12 22-57-28

Pobierz
@balrog84 wstałem rano, dałem nowy kabel sata na inny slot i magicznie pojawił się obraz :d po części mnie to zdziwiło i nie brałem tego pod uwage, bo pamiętam że nawet jak odpalałem kiedyś kompa bez dysku to i tak był obraz z błędem że nie wykryło dysku
@chewie_1: Ten Twój filmik pomógł, bo tak to ciężko zgadywać, a widząc, że masz jednak coś na SATA, to warto było to sprawdzić. Generalnie w takich sytuacjach, gdy wiesz, że ze sprzętem OK, to najlepiej stopniowo dołączać kolejne elementy.
@balrog84 jeszce wracając, bo może ktoś za x czasu trafi w ten wątek :d bez wyciągnięcia baterii z biosu na wszystkie możliwe sposoby nie przechodził mi POST, na wszystkie sposoby próbowałem uruchamiać kompa na 3 kabelkach, różnych slotach i bez sata tylko na dyskach m2. Po wyjęciu bateryjki od strzału odpaliło