Wpis z mikrobloga

Prawnicze Mirki, może coś poradzicie.

Moja dziewczyna zauważyła dzisiaj, że ma zajęcie egzekucyjne z fiskusa na prawie 200zł za jakiś mandat, który rzekomo dostała w sierpniu 2023 (mandat 50zł). Problem jest taki, że ona mieszka w Legnicy, a mandat wystawiła policja z Wałbrzycha i w mandacie podany jest jakiś randomowy adres z Wałbrzycha. Różowa nigdy tam nie była i nie wiedziała o tym. Nie wiem czy ktoś się jebnął przy spisywaniu danych czy o co kaman, ale ona żadnego mandatu nie dostała na pewno (od razu dodam, że autem nie jeździ i nie ma na siebie auta zarejestrowanego). Ktoś źle wpisał pesel do jakiegoś rejestru czy co?

Próbowała się kontaktować telefonicznie z komendą w Wałbrzychu, ale powiedzieli jej, że nie mogą jej udzielić informacji na taki temat i ma iść z dowodem na komende w Legnicy. Na komendzie zaś mówią, że oni nie wiedzą nic na ten temat. Kazali jakieś pismo czy odwołanie wysłać listownie do Wałbrzycha.

Orientujecie się co można zdziałać w tej kwestii? Co zrobić? Zajumali jej dwie stówy za coś co nie zrobiła xd

#pytaniedoeksperta #prawo #policja #legnica #walbrzych
  • 6
  • Odpowiedz
@Jurek_z_klanu: Po pierwsze to chyba cos krecisz. Od mandatu nie ma odsetek.

Mialem do zaplaty mandat i zapomnialem. Po 2 latach (chwile przed przedawnieniem) US mi sciagna ze zwrotu podatku. Dokladna kwote mandatu +koszta postepowania (jakas oplata skarbowa czy cos. wtedy to bylo jakies 5pln). Nie wierze ze teraz koszta postepowania sa 150pln.

Po drugie nie trza jedzic autem - ba nie trza nawet miec PJ zeby dostac mandat - patrz
  • Odpowiedz
@Jurek_z_klanu panie dwie stówy za całość to w przypadku egzekucji administracyjnej promocja. Trzeba ustalić komu US wysłał pieniądze i masz wtedy wierzyciela którego można nękać o uzasadnienie kierowania sprawy do egzekucji i wnioskować o ewentualny zwrot. Ze zwrotem kosztów egzekucyjnych może być gorzej
  • Odpowiedz
@gorzki99: na mObywatelu widac kwotę mandatu 50zł i kwotę do zapłaty 66zł. Na koncie widnieje zajęcie na 182zł "przelew z rachunku - zajęcie egzekucyjne", więc policzyli sobie ponad stówę za fatygę na to wychodzi ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
widac kwotę mandatu 50zł i kwotę do zapłaty 66zł.


@Jurek_z_klanu: No tu juz bym sie zgodzil.

Ale to moze komornik wlazl? To z ta 100 ekstra tez ym sie mogl zgodzic.

Tylko ze to dziwne. Jak wspomnialem - mi US sam sciagnal - i to nie z konta a ze zwrotu podatku. Co wiecej Raz mi komornik sciagnal (nie zaplacilem tego smiesznego podatku od gruntow jak sie ma mieszkanie). ALe to
  • Odpowiedz