Wpis z mikrobloga

“Bezdomny, chory mężczyzna okazał się receptą wrocławskich policjantów na złe statystyki. Został oskarżony o 26 czynów, z których najprawdopodobniej popełnił tylko kilka. Działo się tak, bo mundurowi chcieli poprawić statystyki i wykazać, że potrafią prowadzić sprawy wieloczynowe. Mężczyzna miał przyznać się w zamian za hot-doga ze stacji benzynowej.”

Szacunek do munduru… no, ale co zrobisz, premię trzeba dostać, żeby córeczce kucyka kupić. Zdaje się że ktoś dopiero co bredził o szacunku do munduru #policja
  • 15
  • Odpowiedz
szacunek dla mundury skończył się w momencie odpalenia granatnika na posterunku i braku konsekwencji.


@leeaxe: O nie, to się zaczęło duuuużo wcześniej. Co najmniej od ścigania ludzi bez maseczek w lesie, a wcześniej (albo później - straciłem rachubę czasu) od zabezpieczania pewnej rudery na Żoliborzu.
  • Odpowiedz
@KingaM byłem na sprawie parę lat temu, na której przybili jakiemuś młodemu parę zarzutów, w tym kradzież mojego mienia, którego na pewno nie dokonał.
  • Odpowiedz
@leeaxe: ooooooj dużo wcześniej. To zdarzenie to tylko dobiło gwoździa do trumny. Rozkład nastąpił już 7 lat temu, w maju 2016 jak Stachowiaka zabito na komendzie i miesiącami tuszowano pod dywan. Nawet na wykopie początkowo mówiono że dobrze że patus zdechł, dopóki nie wypłynęło video z paralizatora.
  • Odpowiedz
Szacunek do munduru… no, ale co zrobisz, premię trzeba dostać, żeby córeczce kucyka kupić.


@KingaM: Raczej żeby nie dostać postępowania dyscyplinarnego za niewykrycie sprawcy przy braku świadków, monitoringu, zabezpieczonych odbitek, czy innych dowodów.
  • Odpowiedz