Wpis z mikrobloga

@karetpoker: no to jeżeli między tym a odpowiedzią nie było jakichś twoich komentarzy które by sprowokowały naszego naczelnego ukrainoluba, to nie wiem co mu #!$%@? że takie coś napisał.
@BayzedMan o co Ci w ogóle chodziło xD
  • Odpowiedz
@karetpoker: a i w ogóle, odpowiadając na twoje pytanie, to ruscy teraz przestawili gospodarkę w tryb wojenny (bodajże 30% produkcji jest wojskowa).
Więc teraz wyjście z tego "trybu" będzie bardzo bolesne dla nich. A no i wszyscy mówią o ataku za 4-5 lat, nie jutro. Jeżeli w 4-5 lat nie uzbroimy się po zęby to możliwy jest scenariusz gdzie Rosja wbija sobie do Warszawy w 2 tygodnie tak jak chcieli z
  • Odpowiedz
@karetpoker: obronic sie najpewniej bedziemy musieli glownie sami, z wsparciem sojusznikow. Oby jak najwiekszym.
Ale nadal scenariusz w ktorym Rosja atakuje zaklada ze uda im sie wjechac conajmniej na kilkadziesiat km niszczac, rabujac, gwlacac i mordujac.
A by ich zatrzymac bedziemy potrzebowac kilkaset tys swoich zolnierzy, z ktorych w najbardizje optymistycznej wersji kilkadziesiat tys zginie.
  • Odpowiedz
Zapytałem na tagu, czemu mamy się bać ataku Rosji na Polskę, skoro powinniśmy być w stanie się obronić przy pomocy lokalnych sojuszników jak Szwecja czy UK.


@karetpoker: Te kraje to za mało żeby Rosję pokonać.
  • Odpowiedz
@karetpoker ten "bajzelmam we łbie" to jakiś opłacony ukrainski troll. Ja za byle ówno dostaje bana na miesiąc bądź dwa, a ten sobie jedzie ze swoimi urojeniami, wszędzie widzi ruskie onuce i wyzywa sobie kogo chce do woli. Może do moderacji też już przyjęli Ukraincow.
  • Odpowiedz
@Rybak28: Historia pokazuje, że pojedyncze kraje potrafią oprzeć się Rosji (Japonia, Afganistan, teraz w pewnym sensie Ukraina), więc dlaczego od razu skreślasz koalicję kilku państw europejskich?
  • Odpowiedz