Wpis z mikrobloga

@pawelczixd: wtedy mali rolnicy, każdy z nich miał kawałek ziemii. Dzisiaj wielkie korporacje tak naprawdę. Najbardziej mi się podobają w mojej okolicy, dwóch bambrów, którzy jeżdżą po swoich polach jak narcosi w Nissanach Navara w kapeluszach kowbojskich.
wygrac cena lub jakoscia


@klamkaodokna:

Po czym wchodzi janusz przemysłu i sypie sól drogową do jedzenia. Albo sprowadza przeterminowane konserwy które miały iść do utylizacji.
Jeśli dzięki temu mamy tanie jedzenie to chyba dobrze nie? Nie powinniśmy tego zabraniać w końcu wygrywa się ceną albo jakością.
@andbatros: tylko tutaj nie trzeba kontrolować zboża tylko polskie firmy które nas tym karmią. Co niby zobaczy kontroler na granicy? "No tak zboże techniczne oznaczone jako zboże techniczne" to ze zaraz zboże techniczne magicznie zmienia się w chleb i ląduje w markecie to już inna sprawa.
@pawelczixd: Pamiętacie ten obrazek z tym samolotem i błędem przeżywalności.

Tu jest podobnie, to nie tak że rolnicy się rozwinęli, po prostu nie zbankrutowali tylko najbogatsi ¯\(ツ)/¯
Po czym wchodzi janusz przemysłu i sypie sól drogową do jedzenia. Albo sprowadza przeterminowane konserwy które miały iść do utylizacji.

Jeśli dzięki temu mamy tanie jedzenie to chyba dobrze nie? Nie powinniśmy tego zabraniać w końcu wygrywa się ceną albo jakością.


@KosmicznyNalesnik: i tu juz niech rynek zdecyduje. jakos wiekszosc ludzi nie zywi sie pizzami familijnymi z biedronki ani na diecie czokoszkowej wiec kieruja sie nie tylko cena
Oni nie chcą wyjść z UE tylko chcą kontroli produktów które wchodzą i wychodzą z Ukrainy oraz rezygnacji z tych kretyńskich zielonych przepisów narzucanych przez UE


@andbatros: a na kogo głosowali?

Na pis który zgodził się na narzucane przepisy z UE.
Na pis, który zgodził się i na import zboża z Ukrainy.

ale rolnicy protestują teraz jak pis przegrał i do tego utrudniają życie zwykłym obywatelom
@pawelczixd ale wiesz o tym, ze nie tylko w Polsce rolnicy protestuja, ale rowniez ci z tzw. Starej Unii? U nas jest jeszcze lajtowo w kontekscie paralizowania ruchu ulicznego.

W krajach takich jak Belgia, Niemcy czy Francja protesty zablokowaly transport drogowy, generujac ponad 24h opoznienia.

Dzis, w czasie trwania protestu, przejezdzalem przez Kostrzyn pod Poznaniem, co zajelo mi blisko godzine. Nie mam jednak za zle nikomu, bo - w mojej ocenie -
@klamkaodokna: jakościa? Problem dotyczy tego, że na Ukrainie podlewa się plony środkami, które już od 20 lat są zbanowane w UE, a które są cholernie szkodliwe, do tego mają tańsza siłę roboczą. Agro holdingi zarządzane przez Niemców, Holendrów czy Francuzów, wyzyskujący Ukraińców przysyłają tutaj najgorszy szrot, po faktycznie bardzo niskiej cenie, ale jakość tego jest tragiczna, gdyby to jeszcze faktycznie było zdrowe, to miałbym w dupie rolników, ale niestety widziałem co
@pawelczixd: Pisowskie metody, jak przedsiębiorcy strajkowali to tez w TVPis materiał zaczynali od tego, ze przyjechali do Warszawy drogimi autami. Jeżeli są jakieś normy unijne które są narzucone wszystkim rolnikom i producentom żywności to gowno sprowadzane z ukrainy tez powinno im podlegać i je spełniać. A jak nie to powinno być oznaczane w sklepie, 'jedzenie nie spełniające norm unijnych' i niech kto chce ten kupuje.
@pawelczixd

Jaki idiotyczny argument.

Tak jakby powiedzieć, że Unia dobra, bo dwadzieścia lat temu nie mieliśmy smartfonów, a teraz mamy. #!$%@? tam, że kiedyś ich nie było, ale na pewno to sprawka unii
@andbatros: wtedy do akcji powinna wejść całą nadmorska branża turystyczna, że protestują przeciwko protestowi rolników, którzy chcą korzystać z nawozów azotowych/fosforowych w okresie od listopada do marca, a które są wtedy najintensywniej rozpłukiwane poprzez opady i odwilże/roztopy do rzek, bo te nawozy robią dobrą podkładkę pod rozwój sinic, że potem ci morze kwitnie na zielono i jest toksyczne dla ludzi.

Oczywiście protest przeciwko wpuszczaniu niższej jakości zboża i pożywienia, niż zakładają
patrolez - @andbatros: wtedy do akcji powinna wejść całą nadmorska branża turystyczna...

źródło: co-to-sa-sinice

Pobierz