Wpis z mikrobloga

#motocykle #podroze

Ile czasu trwała wasza najdłuższa podróż, taka w której odcieliscie sie od pracy, codziennosci itp.? Możecie opisać swoje doświadczenia?

Planuje swoja na 2025. Plan jest dojechać do Nepalu i wrócić w terminie od Marca do Listopada. Doświadczenie na motocyklu mam, jakieś wypady pod namioty też, ale nie wiem czy nie rzucam się na zbyt głeboką wodę. Motocykl w trakcie przygotowań BMW R1100 GS z 98, ja też w trakcie mobilizacji ciała. Zastanawiam się czy 10k euro wystarczy na taką podróż zakładając, że motocykl jest przygotowany.
  • 24
@Cebulaa1:
Zapisz sobie to, to będzie seria poradników odnośnie tego jak się przygotoać do dalszych wycieczek.

1.Przygotowanie motocykla do wycieczek 20 i więcej tys km.
Mowa o motocyklach używanych.
Jeśli silnik ma 1 cylinder i przejechane 60-70 tys km(tyczy się motocykli na tulei żeliwnej lub świeżo zakupionych motocykli) to silnik według mnie należy rozebrać do ostatniej śrubki pomierzyć cylinder, tłok, wałki sprawdzić zawory i wał łańcuszek od rozrządu, tarcze sprzęgła i
@mpetrumnigrum: @Cebulaa1:
Zapisz sobie to, to będzie seria poradników odnośnie tego jak się przygotować do dalszych wycieczek.

1.Przygotowanie motocykla do wycieczek 20 i więcej tys km.

Mowa o motocyklach używanych.
Jeśli silnik ma 1 cylinder i przejechane 60-70 tys km(tyczy się motocykli na tulei żeliwnej lub świeżo zakupionych motocykli) to silnik według mnie należy rozebrać do ostatniej śrubki pomierzyć cylinder, tłok, wałki sprawdzić zawory i wał łańcuszek od rozrządu, tarcze
@mpetrumnigrum: Dzięki wielkie za bardzo dobre rady! Zapisane i na pewno się do nich zastosuje podczas przygotowań!

Mam jeszcze kilka pytań, więc jeśli miałbyś chwilkę to chętnie bym poznał twoje zdanie na te tematy

1. Przygotowanie motocykla pod względem akcesoriów? Co jest ważne, halogeny, jakieś nawigacje satalitarne itp.
2. Dokumenty, jak często mieliście kontrole dokumentów? Pojawiały sie jakieś problemy?
3. Łapówki, w tych rejonach to popularna metoda załątwiania spraw. Zdazyło się
1. Przygotowanie motocykla pod względem akcesoriów? Co jest ważne, halogeny, jakieś nawigacje satalitarne itp.


Halogeny są kompletnie nie potrzebne, odradzam jazdę nocą po bieda krajach (niepewna nawierzchnia, nagle uskoki, zwierzęta domowe na drogach, zwyczaj ustawiania kamieni na drodze gdy maszyna się popsuje itp. lepiej poszukać hostelu/hotelu/gościnicy prędzej lub znaleźć sobie miejsce pod namiot.
Nawigacje satelitarne są zbędne, ściagnij sobie na telefon mapy google i jeszcze inne. Tak aby mogły działac bez internetu.