Wpis z mikrobloga

Pytanie do specjalistów. W sieci widać mnóstwo filmów z dronów fpv, które zrzucają mniejsze granaty na piechotę. Pytanie dotyczy zasięgu takiego drona, i względnie dobrej widoczności z kamery. Zazwyczaj są to małe drony komercyjne, co może oznaczać że ten zasięg jest mocno ograniczony. Jak daleko może stać taki operator od miejsca "bombardowania"? #drony #ukraina
  • 5
  • Odpowiedz
@Zborro: zależy to od tego jaką baterię dasz do drona i co to za dron - Mavic mini z jednym granatem i standardową baterią ma około 8 km zasięgu (czyli realnie 4 km, bo musisz wrócić jeszcze), ale jak dasz większą baterię może być i dwa razy więcej, tylko pytanie wtedy o udźwig, co zdołasz tam podwiesić... Większe drony to samo, zasięg to kwestia baterii i ciężaru przedmiotów do transportu.
  • Odpowiedz
@Zborro: z granatami to ja widziałem zazwyczaj Mavika 3, a nie drony FPV. Z hakiem na FCC zasięg (wizji) to nawet kilkanaście km na wolnej przestrzeni. Jest też opcja użycia LTE, wtedy zasięg jest 'nieskończony' - o ile jest pokrycie z telefonii komórkowej. Co do FPV to zazwyczaj widziałem filmy kamikadze.
  • Odpowiedz