Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Pokaż mi artykuł Konwecji Genewskiej który jest tutaj łamany.


@Avexil: Art. 3.

Gdyby na terytorium jednej z Wysokich Umawiających się Stron wybuchł konflikt zbrojny nie posiadający charakteru międzynarodowego, każda ze Stron w konflikcie obowiązana będzie stosować się przynajmniej do następujących postanowień:

1) Osoby, nie biorące bezpośrednio udziału w działaniach wojennych, włącznie z członkami sił zbrojnych, które złożyły broń, oraz osobami, które stały się niezdolne do walki na skutek choroby, ran,
@andbatros: bo #!$%@? ma reprezentować zachód a nie jakieś barbarzyńskie ruskie zasady? weź #!$%@? pomyśl chwile a nie #!$%@?, uuu ruskie to złe, poddał się to się poddał a nie UUU STRZELAĆ RUSEK #!$%@?Ć #!$%@? MACZETAMI. #!$%@? #!$%@? mnie nie #!$%@?
Z jakiej racji Ukraina która zaczyna przegrywać znowu ma się bawić teraz w matkę teresę.


@andbatros: Może dlatego, że tego wymaga prawo wojenne? Chyba że uważasz, że "przegrywanie wojny" cię z tego zwalnia?
@Mr-Di:

No i zajebiście jednego mniej, mógł siedzieć w domu na dupie


Wielu z nich jest tu przymusem. Wiesz dlaczego nie używa się gazów bojowych albo drewnianych odłamków w grantach? Takie są zasady wojny a są one dla nas "maluczkich" ginących w okopach. Pochwalanie zabijanie ruska czy Ukraińca to oznaka barbarzyństwa.
@secs: Jencow traktuje się humanitarnie głównie po to, żeby druga strona konfliktu tak samo traktowała naszych. W przypadku ruskich nie ma to zastosowania (oni jeńców zabijali/kastrowali/gwalcili od początku wojny), więc nie ma sensu się rozczulać nad kacapami.

Nikt go tam nie zapraszał.
@Kreation:

przecież gość miał chęć się poddać

Komu chciał się poddać? Dronowi? Konwencja Genewska nie przewiduje takiej okoliczności.

A dla mnie to zwierzęta są po obu stronach

Jesteś symetrystą i to z gatunku tych najobrzydliwszych kanalii.
@JIDF: Barbarzyństwem to jest wojna napastnicza i uczestniczenie w niej, jeśli był tam pod przymusem mógł zdezerterować, oddać się dobrowolnie w ręce Ukraińców lub odmówić walki. Może spędził by kilka(naście) lat w więzieniu ale by żył. Ale wolał jechać na zachód by gwałcić i zabijać. Kompletnie mi go nie szkoda, i powróżę to jeszcze raz. No i zajebiście jednego mniej.
Są filmy jak Ruskie po przejęciu Avdiivki wystrzeliwali wszystkich Ukraińców


@andbatros: Bardzo bym prosił o link jeśli oglądałeś w to w normalnym internecie, a nie na TOR
Barbarzyństwem to jest wojna napastnicza i uczestniczenie w niej,

@Mr-Di:

Masz racje ale swoją drogą poddający się żołnierz

mógł zdezerterować,


Tortury albo kula w łeb to go czekało za dezercje

Kompletnie mi go nie szkoda


Syn, ojciec a może i mąż. Armia zawodowa która atakowała ukrainne już nie żyje dlatego Putin zrobił mini mobilizacje.
@Strus:

Jencow traktuje się humanitarnie głównie po to, żeby druga strona konfliktu tak samo traktowała naszych. W przypadku ruskich nie ma to zastosowania (oni jeńców zabijali/kastrowali/gwalcili od początku wojny), więc nie ma sensu się rozczulać nad kacapami.

Nikt go tam nie zapraszał.


Kolego, ale prawo tak nie działa. Jak ktoś ci zgwałci dziecko a ty zabijesz gwałciciela, to pójdziesz normalnie siedzieć za morderstwo i nikogo nie będzie obchodziło, że tylko wyrwałeś
@secs: Ukraińcy mają pełne prawo zabijać rosyjskich jeńców.
1. Rosjanie nie mieli litości w Awdijewce czyli prawo odwetu
2. Ukraina została zaatakowana bez oficjalnego wypowiedzenia wojny, a Rosja nie nazywa tego wojną, tylko nieznanym terminem - "operacja specjalna". Czyli są terrorystami z punktu widzenia prawa międzynarodowego.
3. Rosja nie przyjęła całej konwencji genewskiej. Ja uważam, że Niemcy mieli prawo brutalnie traktować sowieckich jeńców, ponieważ ZSRR nie miał litości dla obcych jeńców
@secs: Konwencja Genewska nie przewiduje brania jeńców przez Drony. To jest amunicja krążąca. Jak to w ogóle sobie wyobrażasz? Ukraińcy mieli wysłać tam drużynę żołnierzy, którzy narażając życie, wzięliby zapewne z ziemi niczyjej kacapa do niewoli?
@SlavedWizard:

To ma ich odrozniac od zwierzat.

Nie ma praktycznie w necie filmów, na których ukraińscy żołnierze zabijają jeńców, a przecież ruskie drony też nad nimi latają. Co nie znaczy, że takie sytuacje się nie zdarzają. Jestem więcej niż pewny, że całkiem często. Ot wojna w całej swojej krasie. Ale nadal nie będzie to poziom zbydlęcenia jak np. ucinanie ukraińskiemu jeńcowi głowy nożem w stylu ISIS, co zrobili ruscy i sami