Wpis z mikrobloga

  • 0
Co jeśli się okazuje ze partner stosuje gaslighting wobec mnie od dluzeszrgo czasu w zupełnie niewielkich sprawach ale ostatnio z wiązki z moimi podejrzeniami podwójnych standardów oraz ewentualnej wchodzącej w grę zdrady mam wrazenie ze osiągnął jakiś nowy poziom gaslightingu i jest mi wymawiane ze czarne jest białe
  • Odpowiedz
@hologram5639: Musisz postawić daną granicę, jeśli to Ciebie krzywdzi i nie czujesz się komfortowo w tej relacji. A jeśli nawet zaznaczenie tej granicy nic nie daje, w takim razie nie ma szacunku, co oznacza toksyczny związek z którego powinieneś zrezygnować skoro źle się w niej czujesz, to jest szacunek do siebie. Granice są bardzo ważne by każdy dobrze się czuł, jeśli ktoś nie szanuje Twoich granic jest egoistą i nie zależy
  • Odpowiedz
  • 0
@Spokogosczneta: niestety granice są przesuwane Non stop, mimo ich uprzedniego wyznaczania. Naprawdę partner mi wmawia ze bielae jest czarne. Ja się czuje jakbym miał schizofrenie. Sek w tym ze j wiem ze on mnie kocha i jemu bardzo zależy. Ale mie szanuje mnie, a ja nie wiem czy to jest powód do rozstania się (jesteśmy razem 12 lat). Ale w tle majaczy jakas zdrada albo coś w tym stylu i od
  • Odpowiedz
@hologram5639: W takim wypadku po prostu bym porozmawiał, że Twój partner przekracza granice wielokrotnie, przez to ta relacja nie ma sensu. Szanuj siebie i swoje zdrowie psychiczne, związek ma dodawać skrzydeł a nie niszczyć, nie ma zaufania nie ma związku. Ale to Twoja decyzja, znam tylko jedną stronę medalu, najlepiej przeprowadzić poważną rozmowę z partnerem, powiedz mu to samo co tutaj, bardzo ważna jest komunikacja
  • Odpowiedz
@hologram5639 zależy od konkretnego przypadku. Są ludzie, którzy robią to w formie pewnego mechanizmu wyuczonego w życiu, do których idzie dotrzeć. Są też przypadki zaburzonych ludzi, szczególnie prawdziwych osobowości narcystycznych, a nie tych, których teraz co drugi domorosły psycholog nazywa narcyzem, których nie da się za nic w świecie „naprawić”, bo oni nie są w stanie zauważyć, że robią coś źle. Nawet jak coś zacznie w głowie stukać, to tak ich mózg
  • Odpowiedz
@hologram5639 wystarczy że osoba jest skoncentrowana na sobie i swoich potrzebach to ma wykształcone mechanizmy (np. manipulacje) które ułatwiały osiąganie swoich celów. Część ludzi tego się wyuczyło z wiekiem gdy widzieli co działa a co nie na innych, a są tacy co mają jakieś zaburzenia osobowości które im to wpisują w osobowość np. narcystyczne zaburzenie osobowości)
  • Odpowiedz