Wpis z mikrobloga

Dowiedziałem się, że znajomy rusek został zmobilizowany, więc z ciekawości czy żyje zapytałem, co tam u niego. Odpisał, że żyje i jakoś się trzyma, ale jest kiepsko... Siedzi przemarznięty w ziemiance pokrytej strzechą z najebnymi patusami i ćpunami, sra w krzakach, wszędzie dokoła tylko brud, błoto i walające się śmieci. Najlepsze jedzenie na jakie może liczyć to zimne gotowane kartofle, problem też jest z czystą wodą, więc piją jakiś syf z bajora, nie mył się od miesiąca. Spytałem jak długo jest na froncie. Powiedział, że dopiero jutro opuszcza dom... #rosja #ukraina
  • 58
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: >kacapy robią realne postępy xDDD 30-40k zabitych, rannych i zaginionych w ciągu ponad roku by zdobyć miejsce oddalone rzut beretem od lotniska w donbasie o które walki były toczyły się od 2014 r. w tym tempie ruscy będą za 300 lat pod kijowem jednocześnie sami się eksterminując.
  • Odpowiedz
Tylko rzeczywistość którą opisałeś, dotyczy obecnie przeciętnego Ukraińca, który pozostał na swoim terytorium.


@chuopiszcze: Aha, przekażę koledze z teamu, który właśnie siedzi sobie przed laptopem we własnym domu niedaleko Kijowa i wdzwania się na codziennego status calla, że on tak naprawdę siedzi w zimnym okopie i sra w krzaki, bo tak twierdzi jakiś wykopek.
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch

Boli was pupcia, ale wy serio nie raczcie stawiać waszych mongolskich platfusów na NATOwskiej ziemi, bo jeśli Ukraińcy was tak biją, to my możemy przypadkiem zamachnąć się i polecicie daleko za ural ;)
  • Odpowiedz
Dla kontrastu budynek z centrum petersburga - kulturowej stolicy kraju:


@Waffenek: Akurat Petersburg jest całkiem ładnym miastem, ale wystarczy pojechać w kierunku Peterhof (nadmorskiego pałacu) czy Carskiego Sioła i widać syf przedmieść, #!$%@? marszrutki itd.
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: Realne postępy, bo zdobyli jedno miasto i kilka wsi w tym roku? Rosjanie w ciągu dwóch lat wojny zajęli jedno duże maisto i ani jednego obwodowego (wojewódzkiego). Ukraińcy po dwóch latach wojny nadal siedzą w Donbasie. Do tego druga armia świata dała się skopać pod Charkowem czy wycofali z Chersonia. W takim tempie dojdą do Kijowa za 100 lat
  • Odpowiedz