Wpis z mikrobloga

Ostatni tydzień w maju planuje wejść na rysy, czy trasa od morskiego oka na pierwszy raz będzie git? ( ͡° ͜ʖ ͡°) drugie pytanie czy jakiś bus z dworca zawiezie mnie jakoś o 5?
#gory
  • 5
  • Odpowiedz
@Tonnyx: wejście na morskie oko jako człwiek nie ruszający się praktycznie to naprawdę ciężka przeprawa. Ja wolę lżejsze szlaki takie jak są w okolicach halna residence w krynicy zdrój
  • Odpowiedz
@Tonnyx: zasmucę Cię bo w maju może być i często jest tam jeszcze śnieg, no i busy startują koło 6 czyli w Palenicy jesteś jakieś 40 minut później. Co Ci mogę podpowiedzieć, to szukaj na grupach Facebookowych, tam czasem ogłaszają się przewoźnicy, którzy zbierają ludzi, ewentualnie może ktoś weźmie Cię prywatnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@mmmoniaczek: nie no tak źle ze mną nie jest, dziennie w pracy robię z 12-15k kroków, teraz aktualnie jestem na redukcji, więc forma jakaś powinna być ()

@PustyCzlowiek coś czytałem właśnie, że wyżej może być śnieg i trochę się tego obawiam, do tej pory najwyżej to wszedłem na Śnieżkę, ale jest ambicja na Rysy, a akurat mam czas podjechać właśnie w ostatni tydzień maja
  • Odpowiedz
@Tonnyx: od Morskiego Oka, to najlepiej robić Rysy Lipiec-Wrzesień, wcześniej i później różnie bywa, jak Ci zależy na Rysach w tym okresie, to od 1 czerwca otwierają szlaki na Słowacji, tam jest południowa ekspozycja i mniej cienia, więc śniegu też będzie mniej, choć jakiś też na pewno będzie, ale jest ogólnie bezpieczniej, więc akurat tam wtedy może wystarczą raczki, no i pamiętaj że na Słowacji koniecznie trzeba mieć wykupione ubezpieczenie w
  • Odpowiedz
@Tonnyx: W maju mogą być jeszcze łachy śniegu, to moja fota z połowy czerwca rok temu.
Ogólnie to jest kawałek żeby dymać z i do parkingu, może warto pomyśleć o noclegu przed / po w schronisku? W tygodniu raczej powinieneś znaleźć miejsce. Na weekend pewnie nie uda się zarezerwować, ale raczej uda się przespać ;)
Crock92 - @Tonnyx: W maju mogą być jeszcze łachy śniegu, to moja fota z połowy czerwc...

źródło: IMG_4726

Pobierz
  • Odpowiedz