Wpis z mikrobloga

#thetraitors Ja po pierwszym słabo to oceniam. Na początku nie rozumiałem dlaczego ujawniają zdrajców, potem dlaczego są te konkurencje. W ogóle zasady są niwytlumaczone. Są ci zdrajcy, ale po co? Co odcinek wywalają po jednym i tyle? Jakie znaczenie ma to sztylerowanie na stole? Ci zdrajcy mają sabotować te konkurencje?
  • 7
  • Odpowiedz
@ali_baba możliwe że zasady znają tylko co co znają ta grę Mafia. Ja nie znam, ale czytając tag, mogę Ci odpowiedzieć. Zdrajcy nie sabotują konkurencji bo kasa idzie do wspólnej puli którą ktoś wygra. Zdrajcy mają za zadanie wywalać uczestników i nie dać się rozpoznać. Lojalni będą typować ludzi do odpadnięcia licząc że wywalą zdrajcę, a pewnie rzadko im się to uda patrząc po sztyletach. Sztylety aby poznać rozkład głosów. Widzom zdrajców
  • Odpowiedz
@ddonewry927: NIe dokońca tylko po wyrzucaniu, ale głównie tak. Zdrajcy mają też swoje dodatkowe zadania. W zagranicznych wersjach to było na przykład wysłanie kilku osób do lochów, albo zamiast zwykłej eliminacji musieli komuś podsunąć kielich z którego ktos miał się napić i wtedy odpadał. Pozatym nie popdajamy w skrajnosc ze nie ma jak poznac tylko po wyrzucaniu, w grze mafia nie ma zadań i można odgadnąć kto jest zdrajca.
  • Odpowiedz
@GregFloryd: No własnie, ja nie znając tej gry, nie widzę póki co tego sposobu. Nowy program intryguje, chciałoby się coś więcej wiedzieć, ale na razie nie pokazali nic, coby zmusiło mnie do jakiejś pozytywnej refleksji. Na pewno cza obejrzeć, jeszcze jeden, dwa odcinki, aby wyrobić sobie zainteresowanie, albo odpuścić.
  • Odpowiedz
@GregFloryd: Dokładnie.. Dodatkowo w zagranicznych edycjach bardzo często zdrajcy odwracają się przeciwko sobie. Ciekawe jak będzie u nas. No i oczywiście bardzo mnie ciekawi, który zdrajca zostanie pierwszy wyeliminowany ;)
  • Odpowiedz
@PoleDancerka: Dokładnie, jeżeli lojalni zaczną podejrzewać jednego zdrajce, inni mogą się od niego odwrócić zeby ich nie pociągnał z nimi. Generalnie przydałoby się dać szanse na wiecej niż jeden odcinek, w którym tak naprawde były budowane fundamenty, a prawdziwa gra dopiero się zaczyna
  • Odpowiedz