Wpis z mikrobloga

Ja mam wrażenie, że ludzie myślą, że jakby wojsko polskie weszło na Ukrainę to nadal wszystko wyglądałoby tak samo jak teraz - tj. siedzieliby sobie przed komputerkiem pisząc wgniatające w ziemię Putina posty, a gdzieś tam na Ukrainie z dala ode mnie ginęliby obcy dla mnie ludzie.

Nie.

Wejście Polski oznaczałoby to, że na drugi dzień zaczęłyby tu spadać rosyjskie bomby, możliwe że jedna spadłaby właśnie na twoją głowę.

#wojna #ukraina #rosja #polska
  • 61
  • Odpowiedz
@Aster1981: wysłanie wojsk polskich na Ukrainę to przystąpienie do wojny, wobec tego Rosja nie będzie miała skrupułów, aby wysłać na nasze terytorium rakiet, i nie, patrioty nie są w stanie zdjąć wszystkiego
  • Odpowiedz
@Kreation: uważaj żeby zaraz w Moskwie ci rakieta na łeb nie spadła. Ironiczne jest, że mimo tak wielkich powierzchni Rosji przytłaczająca większość Ruskich jest zgromadzona w zachodniej części Rosji i wokół paru ośrodków miejskich, które stanowią łatwe cele
Bananek2 - @Kreation: uważaj żeby zaraz w Moskwie ci rakieta na łeb nie spadła. Ironi...

źródło: IMG_1436

Pobierz
  • Odpowiedz
@skur_woll: nie ma jeszcze wojsk polskich na froncie. Mowa o misji ktora dopiero sie zacznie.

@Kreation brednie ktore byly juz 100 razy na wykopie wyjasniane. Nie bedzie zadnego wypowiadania wojny. A walki rozstrzygna sie na terenie Ukrainy. Rosja tez nie che bysmy ich zaorali lotnictwem na terenie Rosji.
  • Odpowiedz
@Aster1981: chłopie ale jakich polskich wojsk na ukrainie? Jak możecie śmieć wgle rozważać wysłanie Polaków do cudzej wojny (zdaje sobię sprawę że najprawdopodobniej jesteś trolem, więc nie takiej cudzej w sumie) . A ochotnicy z zagranicy mogą iść na front w każdej chwili, wiec nadal nie rozumiem dlaczego nie walczysz u boku naszych "braci"
  • Odpowiedz
@dymek630: no i tu wlasnie mowa o zakonczeniu. Wejdziemy zluzujemy sily ukrianskie a w dalszej fazie sami wejdziemy na ostro i wytluczemy ruskich na Ukrainie. Bez tego nie bedzie pokoju.
  • Odpowiedz
@Aster1981: No tak, ale Polska nie powinna tam przystąpić w żadnym wypadku. Co więcej powinniśmy działać aby taki pomysł nie wszedł w życie, bo możemy oberwać postronnie. Nie mamy absolutnie żadnego obowiązku, aby ginąć w interesie obcego państwa i narodu
  • Odpowiedz
@skur_woll: przeciwnie. To nasz kluczowy interes by ta misja weszla i jak najszybciej podjela walke z Rosjanami i ich wytlukla. Oraz co oczywiste by miec tam jak najliczniejszy kontyngent.
  • Odpowiedz
@Aster1981: Sasza nie trudź się już dalej. Serio , żaden Polak nie bierze tych bredni na serio. Ja rozumiem że macie tam na Ukrainie trudną sytuację, ale to nas nadal nie obliguje do bezpośredniego udziału. W interesie Polski jest słaba Rosja, ale nie kosztem życia Polaków. Daliśmy już wam wystarczająco wiele, możemy przekazywać nadal broń czy amunicje, ale nigdy nie wkroczymy do wojny.
  • Odpowiedz
@skur_woll: jaki sasza typie, po co takie brednie.

Oczywiste ze bedzie tez ksoztem zycia naszych zolnierzy. Lepiej teraz stracic garstke zawodowych niz armie zawodowa i poborowa oraz setki tysiecy cywili w wojnie obronnej przed Rosja.

Francja szykuje misje. Kanada dzis lub wczoraj potwierdzila ze tez dolaczaja.

Oczywiste ze wkroczymy. I lepiej teraz na Ukrainie niz za pare lat na naszym terytorium.
  • Odpowiedz
@Aster1981: żaden polak nie pisałby w taki sposób, nie trudno się domyślić skąd podchodzisz. Piszesz o wojnie z kacapami jakbyś znalazł przyszłość, a taka wojna jest mimo wszystko mało prawdopodobna. Nie masz prawa zmuszać mnie, ani moich rodaków do udziału w cudzej wojnie typie. Jakbym chciał walczyć za ukraincow to poszedłbym do legi cudzoziemskiej i walczył. Polscy nigdy się na to nie zgodzą, rząd który wysłałby Polaków na taką operację byłby
  • Odpowiedz
@skur_woll: w jaki sposob mialbym nie pisac? xD
Ja zmuszac ciebie? xD Niby jak mialbym kogokolwiek zmuszac?
Ja tylko pisze o tym co sie dzieje i jeskie sa przewidywania oraz bezposrednio moje oceny tego - bardzo pozytywne.

Zdradziecki bedzie rzad ktory tego nie zrobilby w sytuacji, gdy ruszy duza misja. I rpzeciez nie oszukujmy sie, to nam na tym najbardziej zalezy i Baltom.
Inaczej za kilka lat czeka nas wojna na
  • Odpowiedz
Wejście Polski oznaczałoby to, że na drugi dzień zaczęłyby tu spadać rosyjskie bomby, możliwe że jedna spadłaby właśnie na twoją głowę.


@miku555: trzensem się i bojem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Aster1981: @Bananek2 no to jak zapadnie rozkaz wyjazdu polskich chłopaków na Ukrainę, to zobaczycie protesty prorosyjskich polskich żołnierzy, którzy nie będą chcieli ginąć za Ukraińców hehe
Mam nadzieję że przynajmniej coś zarabiacie za te wpisy, bo za darmo to tak frajersko

Btw, czemu sami nie przystąpiliście na ochotnika do armii ukraińskiej?
  • Odpowiedz