Wpis z mikrobloga

za każdym razem jak tylko jakiś dzban mówi o zrównaniu norm ciężarów to ośmiesza sprawę xD


@Gieremek: no tak, facet może więcej, ale za to najlepiej, żeby pensja na tym samym stanowisku była równa, prawda? Bo głównie przez to się pisze takie coś, z jednej strony normy są różne, z drugiej nie za taką samą prace wymaga się równej pensji.
  • Odpowiedz
  • 2
@facebookzprzygody rozumiem co masz na myśli, ale wciąż nie ma to przełożenia na rzeczywistość bo sprawiedliwe to mogłyby być normy indywidualne, też byczek 1.9m łatwiej będzie targał 30 kilo niż chuderlak 1.6m
Więc ani to równość ani sprawiedliwość w sumie
  • Odpowiedz
ale za to najlepiej, żeby pensja na tym samym stanowisku była równa, prawda


@TomdeX: za tę samą pracę, na tym samym stanowisku, przy takiej samej edukacji i doświadczeniu, za to niezależnie od płci.

W przypadku pracy fizycznej, zarówno wykonywana praca jak i kwalifikacje (w postaci siły fizycznej) są różne pomiędzy płciami, więc nie ma mowy o równej płacy z prawnego punktu widzenia.

(Akurat pracuje w firmie, która zajmuje się wyrównywaniem takich
  • Odpowiedz
Podsumowując, nawet jeżeli wejdzie wymóg prawny pay equity to kobieta nie zarobi tyle samo za pracę fizyczną.


@Gieremek: na magazynie już teraz zarabiają tyle samo lub bardzo podobne kwoty, a kobieta przeniesie mniej w danym momencie, więc nic sobie nie wymyślam. W wojsku, policji, straży - zarabia tyle samo, mimo gorszej fizycznej pracy (oczywiście są wyjątki, ale mówimy tutaj o ogółu). Jakoś lewica nic o tym nie mówi i tam zarobki
  • Odpowiedz
@Gieremek jeżeli nie ma nierówności to dlaczego pracujesz w firmie która zajmuje się nierównościami? XD
Przecież normą jest, że facet dostanie jakieś ochłapy w zamian za wykonywanie wielokrotnie cięższej pracy fizycznej. Jeszcze później baba dostanie pochwałe, że ogarnia jakieś dodatkowe sprawy organizacyjne, czy administracyjne, które mógłby wykonywać KAŻDY, ale akurat niektórzy muszą #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
@TomdeX: jeszcze lepiej ze kobiety chcą mniej płatnych prac biurowych (wbrew pozorom są one mniej płatne nie licząc wysokich stanowisk i tych które wymagają faktycznie umiejętności których większość kobiet po gówno studiach nie ma), ale jednocześnie zarabiać tyle co faceci jako całą grupa XD

Tak łącznie z górnikami, strażakami mężczyznami którzy wyjeżdżają utrzymać rodzinę, inżynierami itd. Nie patrzą dlaczego mężczyźni zarabiają więcej, tylko widzą i mówią "chcę"
  • Odpowiedz
jeżeli nie ma nierówności to dlaczego pracujesz w firmie która zajmuje się nierównościami? XD


@sidhellfire: nigdzie nie napisałem że ich nie ma, wymyśliłeś to sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
za tę samą pracę, na tym samym stanowisku, przy takiej samej edukacji i doświadczeniu, za to niezależnie od płci.


@Gieremek: Wygląda na to, że praca kobiety na takim samym stanowisku, z takim samym wykształceniem i doświadczeniem, jest warta mniej niż praca jej męskiego odpowiednika.
  • Odpowiedz
za każdym razem jak tylko jakiś dzban mówi o zrównaniu norm ciężarów to ośmiesza sprawę


@Gieremek: Pozornie. Sam byłem w takiej sytuacji, że musiałem wykonywać cięższą i mniej przyjemną pracę tylko dlatego, że byłem facetem. Na początku było mi to obojętne, ale z każdym dniem było to coraz bardziej #!$%@?ące. Niby zrównanie by nic nie dało, ale przynajmniej jest to jakiś symbol.
  • Odpowiedz