Wpis z mikrobloga

Zmieniłem ostatnio umowę na #internet i wziąłem taryfę 350 mb/s a w speed teście max mam 70, przeważnie po 50.. To może być wina routera? To kilkuletni TP link, jakiś najtańszy. Generalnie to światłowód i nie znam się na tym ale mam na ścianie taka kostkę z której wychodzi kabelek, przypuszczam, że światłowód i wkładam go do skrzynki która podobno jest switchem, też ma swoje lata i dostałem to od dostawcy kiedyś i z tej skrzynki rjotka do routera. Ten TP link niby ma do 300 mb/s ale może warto kupić coś lepszego?
#pcmasterrace #elektronika
  • 13
  • Odpowiedz
@PiotreKqxx: 1. Sprawdź modele urządzeń sieciowych jakie masz i jakie mają obsługują prędkości.
2. Test predkości na kablu ( jeśli router i switch są 1Gb
3. Zmień wifi z 2,4 GHz na 5 GHz.
  • Odpowiedz
@PiotreKqxx: Jak "do 300mb/s" to pewnie mówisz o WiFi 4 (b/g/n), co jest i tak prędkością mocno teoretyczną. Jeśli chcesz pełny potencjał wykorzystać to tylko po kablu, jeśli chcesz wykorzystać większość, to i tak musisz zmienić router na taki obsługujący minimum WiFI 5 (ac). No i pamiętaj, by wszystkie urządzenia po drodze miały porty 1Gbit.
  • Odpowiedz
@PiotreKqxx: To co nazywasz switchem to modem, jest pewnie od dostawcy i pewnie go nie wymienisz samodzielnie (albo wcale). Router wifi to tak, szrot - obecnie, bo kiedyś to był standardowy i fajny sprzęt ;). Tak jak mówiłem, coś z portami 1Gb i WiFi 5 (ac) albo wyżej Cię interesuje. Jak nie potrzebujesz nie wiadomo jak szerokich możliwości konfiguracji to z tanich a porządnych np. Mercusys AC12G. Tańsza podmarka TP-Linka, zresztą.
  • Odpowiedz