Wpis z mikrobloga

Mirki doradźcie. Takie mieszkanko będę miał i głowię się co do salonu z aneksem kuchennym (30 m2).

1) Zostawilibyście część kuchenną w taki sposób jak przedstawiono na poniższym rzucie od dewelopera - czyli kuchnia w kształcie litery L? Czy może wywalilibyście tą ściankę zaznaczoną na żółto i w celu zapewnienia odpowiedniej powierzchni roboczej dodali wyspę kuchenną? A może jakieś inne rozwiązanie?

2) Druga kwestia to telewizor - takie ustawienie TV i umeblowanie jak przedstawiono na rzucie wydaje się raczej niewygodne. Macie jakieś pomysły jak to poustawiać? Gdzie dalibyście TV?

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #remont #urzadzajzwykopem
AgentGecko - Mirki doradźcie. Takie mieszkanko będę miał i głowię się co do salonu z ...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz

Jak zrobić aneks kuchenny?

  • Zostawić ściankę (żółta) -> kuchnia w kształcie L 58.1% (25)
  • Usunąć ściankę i zamiast tego dać wyspę kuchenną 41.9% (18)

Oddanych głosów: 43

  • 12
  • Odpowiedz
@AgentGecko telewizor bym dała na ścianę gdzie jest kanapa na rysunku i kanapę tam gdzie stoi fotel. Ściankę bym zostawiła bo w sumie nie masz gdzie indziej postawić lodówki
  • Odpowiedz
@AgentGecko: Salon z kuchnią jest duży, polecam zrobić wyspę.

Telewizor w tym miejscu zdecydowanie na nie. Polecam postawić go na ścianie tam gdzie obecnie na rzucie jest kanapa. A kanapę naprzeciwko - nie przy ścianie ale po prostu na środku pokoju wolnostojącą. Współczesne sofy i narożniki są ładne zarówno z przodu jak i z tyłu. Nie trzeba ich stawiać zawsze przy ścianie ;)

Sama tak mam i wyglada to ładnie.
  • Odpowiedz
@AgentGecko: Jeśli wyburzysz tę ściankę, to drzwi toalety będą bezpośrednio widoczne z kuchni. To może być nie do końca komfortowe np. dla gości, którzy zechcą z niej skorzystać. Myślę, że ta ścianka całkiem zgrabnie oddziela korytarz od części dziennej/kuchennej.

A co do TV, to tak jak inni proponują, na ślepej ścianie w miejscu narysowanej kanapy.
  • Odpowiedz
  • 0
@spanzik: @lol_cat: Jakby to mieszkanie było większe to bym rozważył zabudowanie kuchni, ale tutaj nie widzę sensu, bo w rezultacie miałbym oddzielną, ale super ciasną kuchnię. A jakbym chciał ją zrobić większą kosztem salonu, to skończyłbym z super ciasnym salonem, w dodatku w kształcie prostokąta, co też nie jest korzystne w kwestii urządzania i ustawności.
  • Odpowiedz
  • 0
@peszek_leszek: Tak ogólnie to by mi to było obojętnie, jedno i drugie ma swoje plusy i minusy. Ale w wypadku tego konkretnego mieszkania nie widzę sensu tego rozdzielać, bo w rezultacie miałbym oddzielne, ale bardzo ciasne kuchnię i salon.
W dodatku ze mnie żaden masterchef, więc w tej kuchni nie będę nie wiadomo czego pichcił, w związku z tym niekoniecznie jest mi potrzebne dedykowane pomieszczenie na gotowanie.
  • Odpowiedz
  • 0
Jeśli wyburzysz tę ściankę, to drzwi toalety będą bezpośrednio widoczne z kuchni. To może być nie do końca komfortowe np. dla gości, którzy zechcą z niej skorzystać.


@selenita66: Akurat ten mniejszy WC to będzie pomieszczenie przeznaczone na garderobę lub składzik na klamoty, a nie toaleta, więc nie byłoby takiego dyskomfortu.
  • Odpowiedz
Pewnie się nie da, ale kuchnia tam gdzie kanapa, i wtedy telewizor albo na przedłużonej żółtej ściance, albo tam gdzie kuchnia
Sporo możliwości wtedy
  • Odpowiedz