Wpis z mikrobloga

Ta debata idealnie pokazuje, że korwinizm w praktyce jest po prostu dążeniem do tego, żeby powstała wąska kasta kapitału i cała reszta biedaków, która będzie na nich tyrać. A każdy kuc dostaje od swoich guru obietnice, że to akurat on znajdzie się w pierwszej grupie. Środkiem do tego mają być piękne, nośne hasła o wolności, obniżki podatków i likwidowanie usług publicznych powiększające nierówności i betonujące taki układ w kolejnych pokoleniach.

#kanalzero #polityka
aei9077 - Ta debata idealnie pokazuje, że korwinizm w praktyce jest po prostu dążenie...

źródło: Sławomir%20Mentzen%2C%20prezes%20Mentzen%20SA%20%281%29

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@aei9077: za to dzisiejszy korporacjonizm daje ludzioma szanse w uj XD.
Korpo dostają dotacje/zwolnienia, a etatowcy utrzymują ten #!$%@?łek.

Powiedz jak #!$%@? można zabrać podatek emerytowi i dać cwaniakowi na auto elektryczne, bo ma FIRME ?
  • Odpowiedz
w praktyce jest po prostu dążeniem do tego, żeby powstała wąska kasta kapitału i cała reszta biedaków, która będzie na nich tyrać


@aei9077: No dokładnie, dlatego partie "wolnościowe" w stylu konfederacji to najtańszy kąsek dla szajki na kremlu. W obu przypadkach - i w wizji państwa wg. konfederacji, i w putinowskiej rosji ma być dobrze ale tylko pewnej grupie naznaczonych, a kapitał będzie łatwo odzyskiwalny przez państwo w razie potrzeby.
  • Odpowiedz
  • 507
@aei9077 przecież guru kuców Korwin jest bardzo bogaty, bo odziedziczył ogromny majątek po matce. Nie ma nic prostszego niż odziedziczyć i później opowiadać o osiąganiu celów własną pracą
  • Odpowiedz
@aei9077: oczywiście w polsce mamy świat wielkich możliwości teraz i dopiero korwiniści chcą go zaorać ( ͡° ͜ʖ ͡°) morawiecki obajtek kulczykowie po prostu dźwigali większy ciężar
  • Odpowiedz
Nie ma nic prostszego niż odziedziczyć i później opowiadać o osiąganiu celów własną pracą


@kojiii: Bo osiąganie celów własną pracą jest bardzo proste. Wystarczy nie być głupim i nie wejść w dorosłość z jakimś ciężarem typu chora osoba w rodzinie na którą wydaje się wszystkie pieniądze. Jak sobie podliczę ile pieniędzy #!$%@?łem przez ostatnie 10 lat na głupoty i przyjemności to mógłbym mieć już pare lokali gastronomicznych które by na siebie
  • Odpowiedz
  • 7
@malinq pamiętaj że inaczej podejmuje się decyzje np. inwestycjne jeśli wiesz że masz solidne zabezpieczenia. Zupełnie inne ryzyko akceptowalne
  • Odpowiedz
@kojiii: Oczywiście. Co nie zmienia faktu, że większość ludzi nie myśli o zaoszczędzeniu nawet paru stówek które zamiast tego wyda na przyjemności. Nie chcę się wypowiadać w tonie specjalisty, bo mogę się wypowiadać tylko ze swojego przykładu - ja będąc na rynku pracy od 2014 #!$%@?łem na przyjemności ok 250-300k zł.

Dla porównania. W 2018 znajomi otworzyli foodtrucka inwestując niecałe 100k (które mieli szczęście pożyczyć od swoich starych, ale to nieistotne).
  • Odpowiedz
  • 2
@malinq przykład dobry choć anegdotyczny. Mam wrażenie że w 2018 foodtruck to był jeden z najpopularniejszych form otwierania małego biznesu. Większość niestety nie wypaliła patrząc po dalszych znajomych.
  • Odpowiedz
@aei9077: Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski? Rozumiem, że to jakaś aluzja do tego, co Memcen powiedział podczas debaty, ale oglądałrm ją w całości uważnie i kompletnie nie wiem, do czego można by się w wypowiedzaich Mentzena przyczepić. Mówił merytorycznie w przeciwieństwie do lewej strony (Zaorski orał się sam). Na pewno Państwo nie jest rozwiązaniem problemu. Państwo najlepiej robi, jak nic nie robi.
  • Odpowiedz