Wpis z mikrobloga

Ejejej, ma ktoś #qnap i korzysta z HybridDesk Station?
Jak to działa? To PCI passthrough czy na bare metalu?

Bo opis taki niejasny jest...

Wystarczy podłączyć klawiaturę, mysz i monitor HDMI do serwera NAS, aby móc korzystać z niego jak z komputera. Możesz korzystać z Internetu za pomocą przeglądarki Google Chrome™ i Firefox®, uzyskiwać bezpośredni dostęp do swoich plików i usług QTS, kontaktować się z przyjaciółmi i rodziną przez Skype'a oraz pracować za pośrednictwem LibreOffice.

czyli jakby.. desktop linuksowy więc to nie jest wirtualka???
ale

Maszyny wirtualne skonfigurowane w aplikacji Virtualization Station mogą być także używane bezpośrednio, zapewniając pełne doświadczenie pracy z komputerem na serwerze NAS


Bo mi czasem buguje IGPU passthrough na #proxmox z SR-IOV i ciekawi mnie jak to jest zrobione w qnapie
  • 1
  • Odpowiedz
  • 2
@krytyk__wartosciujacy Używałem tego ustrojstwa ponad 10 lat temu..., ale myślę, że nic się w tym nie zmieniło od tamtej pory, więc... Nie do końca jest to Desktop linuxowy. Po podłączeniu monitora/telewizora masz dostęp do takiego menu HybridDesk Station, w którym wybierasz pilotem Qnapa/myszką czy klawiaturą odpowiednią aplikację, którą masz zainstalowaną przy pomocy Qnapa. Przeglądarka jest owszem, Kodi, VLC, jakieś programi do karaoke i inne udziwnienia i badziewia. Męczyłem się z tym z
  • Odpowiedz