Wpis z mikrobloga

Mnie trochę bawi jak wykopki piszą, że 30k zł miesięcznie to nie jest tak dużo i to tylko ,,wam" się wydaje, że to dużo.

Proszę państwa- ponad 60 procent zarabia mniej niż pensję średnią według GUS, kilkanaście procent zarabia w okolicach minimalnej.

Na litość boską, już 6-7k zł netto to są pieniądze dla wielu niedostępne, tyle płacą specjalistom w korporacjach, a tu jeden z drugim, że muhh mi prawie nic nie zostaje na koniec miesiąca.

Nic nie zostaje, bo jestes pan głupi jak but i źle zarządzasz finansami.

Ja zarabiam w okolicach średniej i naprawdę niczego mi nie brakuje.

#przegryw #pracbaza #zwiazki
  • 28
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture: mam wrażenie, że tu bardziej chodzi o to, że to nie jest stawka która diametralnie zmienia życie, poza jedną rzeczą: nie musisz martwić się o pieniądze. Poza tym, masz wszystko podobnie co osoba ze średnią pensją, tylko... droższe. Samochód za 200k, zamiast za 20k, wakacje na Mali, zamiast nad Bałtykiem. Wyjście do restauracji za 200 ziko zamiast do chińczyka za 20, 4 pary butów, zamiast 1 itp. Po jakimś czasie
  • Odpowiedz
@depish:

Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don't need


Ludzie po prostu lubią się pokazać przed „somsiadem” i dlatego często na koniec miesiąca są na zero.
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture Nie no bez przesady, że 6-7 netto to są pieniądze niedostępne. Może się mylę ale moim zdaniem jeśli ktoś nie jest jakoś fizycznie chory co by mu uniemożliwiło niektóre formy pracy to te 6-7 k można osiągnąć naprawdę małym wysiłkiem.

Dla przykładu taki kierowca autobusu miejskiego w wawie dostaje na dzień dobry 6900 brutto plus dodatki. Nawet najzwyklejszy szeregowy w wojsku dostaje bez żadnego doświadczenia na dzień dobry 6000 brutto podstawy
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture: mam prawie średnią krajową i za takie pieniądze (5300 netto) życie w takim Lublinie czyli Polsce C to jest praktycznie wegetacja... Kawalerka to 2500zł(blisko biura, które nie jest w centrum tylko niedaleko granicy miasta, po drugiej stronie miasta dostanie się za 2k, ale wtedy marnuje się mnóstwo czasu na dojazdy mpk, a jeśli nie chce się tego robić to trzeba mieć gruza czyli kolejne 1000 na miesiąc idzie w #!$%@?).
  • Odpowiedz
kierowca autobusu miejskiego w wawie dostaje na dzień dobry 6900 brutto


@SoplicaTadeusz: 7 tys netto, a 5 tys netto to spora różnica ;)

@Glimpse0fTheFuture A co do wpisu to CAŁKOWICIE się zgadzam. Znam pary co zarabiają dwie minimalne, mają dwójkę dzieci i radzą sobie bez pożyczek i chwilówek.

Znam też takie, które nie mając dzieci zarabiają podobnie i cały czas muszą im finansowo pomagać rodzice.
---
Znam pary zarabiające łącznie 10tys
Zoltafik - >kierowca autobusu miejskiego w wawie dostaje na dzień dobry 6900 brutto

...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • Odpowiedz