Wpis z mikrobloga

Hej, chciałbym w okresie wakacyjnym zabrać rodzinę w samochodową podróż po Europie. Zabieram się już od kilku lat ale jakoś nie mogę się przełamać i wybrać. Byłem już kilka razy w Chorwacji, Czarnogórze. Jednak nie mam planu na zwiedzanie Austrii, Włoch, Czech, Niemiec lub innych krajów rozważam różne kierunki. Może ktoś był by dobry i podzielił się swoją trasą podróży. Gdzie można się zatrzymać co można zobaczyć, gdzie zjeść, spać itd.

#podroze #podrozujzwykopem
  • 6
  • Odpowiedz
@awdr: Hej, jakoś w wakacje 2022 zrobiłem taką trasę: Wenecja -> Werona -> Malcesine -> Stelvio -> Vaduz (to bym teraz pominął, nic ciekawego tam nie było) -> Pilatus -> Lauterbrunnen -> Grindelwald -> Zermatt -> Rheinfall -> Jezioro Bodeńskie -> Neuschwanstein -> Zell am See -> Hallstatt
W planie było jeszcze Montreux -> Chamonix-Mont-Blanc gdzieś w środku trasy, ale był jakiś problem wjazdem do Francji wtedy i to pominęliśmy.
Z
  • Odpowiedz
@awdr: Spać i jeść w Europie jest gdzie wszędzie. Wyjść trzeba raczej od tego co chcesz zobaczyć. Ja zawsze mam dwa punkty wyjścia od robienia planów - oprócz papierowego przewodnika który sobie czytam w wolnych chwilach (potem go nawet często nie zabieram, służy tylko do przygotowania się) drugi jest nieoczywisty - jak nie wiem czy gdzieś jest coś do zobaczenia, to sobie sprawdzam co w danym regionie jest na liście UNESCO
  • Odpowiedz
@awdr sam polecam północne Niemcy, Holandię, Belgię, północną Francja ;) noclegi ogarniałem bez przygotowania z airbnb i kryzysowo z booking, mimo córki lvl 1 na pokładzie, sporo km codziennie, ale miejsca wynagradzały
Po kolei: w Niemczech Xanten (stary fort rzymski), tu też najpiękniejsze małe miasta, w Holandii breda (cmentarz polski), w Belgii okolice Ypres (cmentarze z 1wś, kratery po wybuchu amonalu, polecam kanał na YT: Obywatel JC o tym), później znowu Belgia
  • Odpowiedz