Wpis z mikrobloga

Wiecie czym się roznią interkomy #hjc 21b i 11b?
Na ich stronie poza zasięgiem mają wpisane 2-way dla 11B i 4-way dla 21B, ale co to znaczy? 2/4 osoby? Tylko między HJC, czy połączę się z innymi interkomami?
Wersja 50B ma mesh a te wyzej nie mają, tyle wiem.

#motocykle
  • 5
  • Odpowiedz
@apeee: połączysz się z innymi interkomami po bluetooth. Ale to ma swoje ograniczenia i zawsze jest jakiś ból tyłka. Ja bym szedł w 50tkę (z resztą sam używam Seny 50S), bo masz obsługę głosową telefonu. A open mesh działa jak cb radio, nie musisz się z nikim parować, wystarczy być na kanale. No i po najnowszych aktualizacjach Cardo powinno gadać z Seną na open mesh/mesh.
  • Odpowiedz
  • 0
@fotograf_warszawiak: w moim przypadku 50 nie ma sensu bo 99% czasu jeżdżę sam. Zależy mi na połączeniu z 1 osobą, która ma chiński interkom typu ejeas. Tylko nie wiem czy 11B się nadaje.
  • Odpowiedz
Na ich stronie poza zasięgiem mają wpisane 2-way dla 11B i 4-way dla 21B, ale co to znaczy?


@apeee: 2-way: maksymalnie podłączysz 2 użytkowników, 4-way analogicznie: 4 użytkowników na raz połączy się do Twojego urządzenia.

Nie wiem tylko czy to jest tak samo z urządzeniami, czyli czy to nie oznacza, że dla 11B można podłączyć tylko jeden telefon + jednego użytkownika? Nie testowałem tego.

Do tego 11B ma niby delikatnie mniejszy
  • Odpowiedz
  • 0
@MrDracek: przekopałem się przez instrukcje HJC i wychodzi na to, ze 11B łączy się z 3 uzytkownikami, ale gadać mozna tylko z jednym jednocześnie. Zeby gadać z innymi trzeba przełączyc przyciskiem.
21B z kolei ma tryb konferencyjny i 4 ludzi może gadać w tym samym momencie.
W obu można się łączyć po BT z interkomami innej marki i w obu można poza interkomami podłączyć 2 telefony i GPS.
  • Odpowiedz
W obu można się łączyć po BT z interkomami innej marki


@apeee: to, że jest tam tak napisane nie znaczy, że one będą ze sobą tak od razu gadać xd w mojej instrukcji też jest napisane, ze się z każdym interkomem połączy przez BT, a w praktyce - hmmm

11B łączy się z 3 uzytkownikami, ale gadać mozna tylko z jednym jednocześnie.


@apeee: czyli trochę jak stary Freecom 2+ od
  • Odpowiedz