Wpis z mikrobloga

Siema jestem zielony potrzebuje wskazówek.
Kupuje towar X za kwotę 100zl netto 123 brutto.
Chce go sprzedać za 130zl brutto - w tym wypadku zarabiam 7zl brutto (5zl netto) - czy to mój końcowy zarobek? Czy mam możliwość odliczenia VAT ? Jak wyjść korzystnie jak dokonywać sprzedaży aby marzą była większa?

#jdg
#firma
#biznes
  • 7
  • Odpowiedz
@TenOdMirabelek: Od tych 5zl musisz jeszcze zapłacić podatek dochodowy i składkę zdrowotną. Zostanie jakieś 3,80 w zależności od formy opodatkowania. Aby marża była większa to trzeba albo kupić taniej albo sprzedać drożej.
  • Odpowiedz
@TenOdMirabelek: Jest szczególny przypadek kiedy da się trochę zakręcić. Np w budowlance możesz kupić okna od producenta z vatem 23 a sprzedać klientowi usługę montażu okien z vatem 8. Ale że wszyscy tak robią to wcale jakoś zarobku nie poprawia
  • Odpowiedz
  • 0
@odysjestem tak wiem, jednak z uwagi, że wchodzę dopiero w biznes* - możliwości zarobkowe mnie trochę przygwożdzily. Liczyłem, że da się gdzieś VAT "przepalić" - mam towar w dystrybucji za kwotę 2700 netto tymczasem na Ceneo zaczynają się ceny od 2708 netto... Tragedia - stąd zastanawiałem się jak to się konkurencji opłaca - co ja źle mogę robić.
  • Odpowiedz