Wpis z mikrobloga

Jak tanio dostać się do Budapesztu z Warszawy 27 kwietnia i wrócić do 2 maja?
Samolot to dla dwóch osób koszt >1500zł.
Pociąg myslałem, że będzie tanszy ale na stronie PKP Intercity wychodzi >800.
Nie rozumiem, czemu nie ma żadnych zniżek studenckich. Faktycznie się nie da czy nie ogarnąłem jak to zrobić? Może kupić bilety przez jakąś inną stronę?
#podroze #podrozujzwykopem #pociagi #pkp #budapeszt #studbaza
  • 18
  • Odpowiedz
@Piaseczyniak Wątpię, poza tym trzeba pamiętać że przy przekraczaniu granicy może być kontrola i jak się konduktor zlituje to doliczy do 15 zł do granicy.

Międzynarodowe na których odcinkach mają promocyjne ceny których nie zalapiesz się na krajowym odcinku.

No i w relacjach krajowych biletu jeszcze nie kupi (miesiąc przed)
  • Odpowiedz
@danielbr3: 2 maja masz lot z Budapesztu do Warszawy za 207 zł osoba, zawsze trochę lżej niż koleją.

Poza tym szukasz przejazdu na weekend majowy. Można się spodziewać, że popyt wtedy jest bardzo wysoki, a ceny wyższe.

Sam jechałem ostatnio pociągiem do Budapesztu to zapłaciłem jakieś 80 zł OW. Na miesiąc przed uruchamiana jest sprzedaż biletów i wtedy część biletów jest w taryfie promo, ale... pewnie te bilety zostaną natychmiast wykupione
  • Odpowiedz
@danielbr3: mam dla Ciebie odrobinę nadziei ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wejdź na stronę flixbusa, przestaw i przestaw państwo na Turcję. Normalnie najniższa cena to 169 zł, ale tam jest za 124 zł. Tu możesz wygenerować kod zniżkowy na 20%:

https://voucher.growth.flixbus.com/?awc=13945_1680631708_1c82e984ae3be332799c49211631adac&utm_source=awde_generic&utm_medium=aff&utm_campaign=269979-AW.0-AW&utm_content=de.flixbus

Wówczas cena będzie wynosi 100 zł za przejazd. W drugą stronę można podobnie (jest odrobinę drożej).
  • Odpowiedz
@sylwke3100: ostatnio patrzyłem na połączenia Katowice <> Vienna, to wyszło mi prawie 2x taniej gdy kupowałem bilet Katowice <> Bohumin na intercity.pl i Bohumin <> Vienna na cd.cz (~360zl, 2os, na ten sam pociąg!) niż jeśli chciałem kupić to na jednym bilecie na intercity.pl (699zl).
  • Odpowiedz
  • 0
@danielbr3 nie ma zniżek studenckich na pociągi międzynarodowe, bo taka zniżka to forma socjalu ustanowiona przez parlament. Zakłada że student jest biedny i trzeba dopłacić mu do biletu aby miał taniej. PKP nie jest dobroczyńcą dla studenta, tylko budżet państwa dopłaca różnice pomiędzy ceną ulgową a normalną przewoźnikowi. A jak ktoś sobie podróżuje za granicę, to z założenia nie jest biedny ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Spróbuj podzielić podróż na odcinek Warszawa-Chałupki i Bohumin-Budapeszt.


@Piaseczyniak: Tak można było kombinować, jak jeszcze nie dało się kupować biletów międzynarodowych przez internet. Teraz jak już można, to niektórzy konduktorzy krzywo patrzą i straszą wysiadką w Chałupkach.
  • Odpowiedz