Wpis z mikrobloga

#retrogaming czy istnieje jakaś przenośna konsola retro, na której procz gier ze starszych konsol bez problemu odpalę też wymagające gry z PSP? Im taniej tym lepiej.
  • 16
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ciemny_kolor no właśnie nie chce konkretnie kupować konsolki Sony. Bardziej po prostu cos z nowych chińczyków które obsługują wiele starych konsoli, ale bez problemu łykną też wymagające tytuły z PSP.
  • Odpowiedz
@ciemny_kolor no właśnie nie chce konkretnie kupować konsolki Sony. Bardziej po prostu cos z nowych chińczyków które obsługują wiele starych konsoli, ale bez problemu łykną też wymagające tytuły z PSP.


@642425: wymagające to nie, albo konsola cię wyjdzie w cenie PSVity, a do tego już PSVitę lepiej kupić bo będzie przynajmniej lepiej gry z PSP ogarniać i będzie lepsza jakościowo.
  • Odpowiedz
@642425: Ale na PSP masz emulatory starszych systemów. A takie ps1 też było domyślnie emulowane przez PSP. Na pewno wyjdzie taniej niż Vita.

Generalnie to z tych dwóch opcji zdecydowanie polecam Vitę, bo ma sporą bibliotekę fajnych gier, ale jeśli nic Cię z nich nie interesuje, to raczej nie znajdziesz lepszej opcji niż samo PSP. Te wszystkie anbernici czy inne miyoo mini nie będą lepsze. Większość z nich sobie z samym
  • Odpowiedz
@Kryspin013 kumam, a na PS Vita są też emulatory do innych konsol?


@642425: Emulatory do innych konsol to masz nawet na leciwym Nintendo 64. Każda konsola która została złamana praktycznie ma swoje homebrew, w którego skład często wchodzą emu. PSVita ma też swoje ekskluzywne homebrew (na konsolę) np AM2R, które nie dało się a bardzo przeportować na konsolki nintendo, a szkoda.
  • Odpowiedz
A takie ps1 też było domyślnie emulowane przez PSP


@Pomruczenie: część kodu gier z ps1 nie była emulowana, tylko odpalana bezpośrednio na procesorze PSP, więc nawet lepiej niż czysta emulacja.

@642425: ja wyrwałem PSP za mniej niż dwie stówki, odpala gierki z PSP (hehe), PS1 oraz emulatory GBA, GBC i inne, polecam. Vita to był koszt koło 5 stówek za model z OLEDem, piękna sprawa, też polecam.
  • Odpowiedz
@642425: Najtaniej chyba serio wyjdzie Ci oryginalne psp. Z emulacją psp są dwa problemy:

- to całkiem mocna konsola, oraz
- ma nietypowe proporcje ekranu względem pozostałych konsol ze swoich czasów.

Z chińczyków pod psp brałbym natomiast retroida pocket 3+:

https://www.goretroid.com/products/retroid-pocket-3-handheld-retro-gaming-system-1

Retroid pocket 2s jest tańszy i odpala psp, ale pojawia się problem proporcji ekranu (to zwyczjnie nie wygląda dobrze). Najtańszymi konsolami odpalającymi psp są natomiast chyba anbernic rg35xx plus (ta
  • Odpowiedz
Czyli jesteś fanem PSP, tak? To wymień wszystkie gry.


@Pomruczenie: hyhyhy, a tak naprawdę to najwięcej łupałem na moim DS w dawnych czasach (głównie studenckich). ale dużo gierek na PSP bardzo dobrze wspominam, szczególnie te mniej popularne - z pamięci: corpse party, umihara kawase, joanne d'arc, gurumin, r-type tactics. a te gówno porty z "dużych" konsol to mnie średnio interesowały.

edit: właśnie - valkyrie profile lenneth mnie wgniotło w ziemię, co
  • Odpowiedz