Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace elo mirki, mam ja RX 6600 of XFX, od początku karta grzeje się i wyje, 95°C przy 2kRPM, myślałem, że tak powinno być ale widzę na necie, że ludzie mają z tą kartą max 70°C przy 1.5kRPM, karta jeszcze na gwarancji, jak myślicie, uznają gwarancję? ile mogą to trzymać? nie mam iGPU a nie chce mi się kupować jakiejś szrotowej karty na olx na 2 tygodnie
  • 11
@RobinSchudl: raczej nie (zdjęcie), grafa jest na przeciwko meshowego panelu przez który 2 x Arctic P12 wpychają powietrze, ich obroty są powiązane z temperaturą GPU (przez fancontrol), dzięki temu cały setup jest w ogóle grywalny, oczywiście przy zdjęciu paneli sytuacja jest podobna, także to nie kwestia obudowy, poza tym w poprzedniej klasycznej z zasilaczem na dole było podobnie
maniel - @RobinSchudl: raczej nie (zdjęcie), grafa jest na przeciwko meshowego panelu...

źródło: IMG20240122190417

Pobierz
@maniel: ok, zasilacz wyciąga, jak są ustawione te na procu i z tyłu? Ta obudowa jest maleńka i to raczej jest jej kwestia, a konkretnie #!$%@? cyrkulacji powietrza, dmuchanie zimnym z góry na dół to już poroniony pomysł z pkt. widzenia konwekcji. Co to za obudowa?
@maniel: "hej mirki moja grafika grzeje się do 95C a inni mają 70C maks nie mam pojęcia czemu tak jest"
*wstawia zdjęcie upchanej budy SFF gdzie Żyd w w drodze do Auschwitz miał więcej wolnej przestrzeni jak ta grafika*
@RobinSchudl: obudowa to SAMA IM01, mówiłem już, problem występował w klasycznej obudowie, gdzie 2 wiatraki pchały powietrze od frontu do karty, lepszego chłodzenia dla GPU niż tu nie dasz chyba że w zupełnie otwartej "obudowie" gdzie wszystko jest na wierzchu, pisałem, że bez paneli jest tak samo
wiatraki tylny i na cpu są tak jak potrzeba, czyli do tyłu, ludzie online mają gorsze obudowy i jak pisałem, max 70 stopni
@maniel: no tak wydaje się dość wysoko, ale też bym stawiał, że to raczej powód SFF/ braku efektywnego obiegu zimnego powietrza wokół niej, a nie grafiki. Trzeba by ją, żeby to jakoś sprawdzić, wyjąć na wolną przestrzeń i zobaczyć jaka jest różnica.

Bo sam radiatora nie rozbierzesz bez utraty gwarancji.
  • 0
@majk3l: mordeczko, ale ja pytałem o gwarancję, jakie jest prawdopodobieństwo że mi to uznają i ile mogliby to trzymać z nadzieją, że może ktoś miał podobny problem, ja 10 lat temu telefon wysłałem na gwarancję i to tyle, może ludzie mają więcej doświadczenia
co do obudowy, to wiem, że zabrzmię jak zacięta płyta, ale to nie jakaś nowość, tysiące ludzi jej używa i nie mają temperatur +30°C, tu 2
@maniel: Ja miałem klasyczną budę z zasilaczem na dole i teraz mam klasyczną budę z zasilaniem na dole. Na poprzedniej moja 1060 dobijała do 80C i wyła jak #!$%@? a na obecnej do 70C i nie wyje jak #!$%@?. Różnica była taka że poprzednia buda to SilentiumPC Brutus M25 gdzie jedyny frontowy wlot był zastawiony blachą od montażu dysków, gąbką i metalową kratką, a obecna to Fractal Pop Air, gdzie na
ale ja pytałem o gwarancję, jakie jest prawdopodobieństwo że mi to uznają


@maniel: niech dobrze zrozumiem: chcesz odesłać na gwarancję w pełni sprawną kartę?
Myślisz, że ktoś się przejmie tym, że są deczko za wysokie temperatury?

człowiek się tyle nasłuchał o naprawie gwarancyjnej w PL (morele, asus)


Ja nie mam złudzeń, że ci odeślą po 2-3 tygodniach najwcześniej z opisem: test OK

obawiam się, że grafa mogłaby ulec wypadkowi w transporcie
  • 1
niech dobrze zrozumiem: chcesz odesłać na gwarancję w pełni sprawną kartę? Myślisz, że ktoś się przejmie tym, że są deczko za wysokie temperatury?


@majk3l: no troszkę, stąd moje pytanie czy jest sens, wolałbym nie marnować czasu, jak nie warto to sam przepastuję, swego czasu dużo czytałem o źle (czyt. na #!$%@?) nałożonych termopadach i pastach w fabrycznie nowych kartach, między innymi Xfx