Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka z sieci #play, właśnie odrzucili mi reklamację (nie zgłoszenie, to ważne) niedowozenia umownej prędkości minimalnej na poziomie 36Mbps przez 3,5 miesiąca. Dowody niepodważalne które im wysłałem to pomiary z apki prospeedtest (pomiary certyfikowane tylko ethernetem bez innych urządzeń w sieci lokalnej), których było na luzie ponad 1000

A teraz najlepsza część - reklamację uznali za niezasadną ale jednocześnie PRZYZNALI RABAT w wysokości 3 okresów rozliczeniowych, dokładnie taki o jaki wnioskowałem w reklamacji xD.
Czyli ciekawa taktyka, reklamacji nie uznajemy, statystyki reklamacji nie nabijamy, ale jednocześnie wiemy że było popsute i damy ci hajs żebyś sie #!$%@?ł xD

Nie chce mi sie kręcić małysza, bo i tak przez te 3 miesiące za mocno się #!$%@?łem, a kwota jest na tyle śmieszna że szkoda zachodu, ale ciekawi mnie czy ktoś miał podobne cyrki

ich tłumaczenia (ciekawsze rzeczy wrzucam też w screena w komentarzu):
- Korzysta pan z wifi zamiast ethernetu, to samo z resztą babeczka powiedziała przez telefon (pro.speedtest wymusza ethernet, pecet też jest podpięty w 100% po ethernecie bo nie mam karty sieciowej wifi)
- Za dużo urządzeń w sieci (na czas pomiaru pro.speedtest wymusza tylko 1 urządzenie w sieci)
- 'Wartości z testu speedtest mogą się zmieniać i niekiedy mogą być niższe' (tego nie rozumiem, jak to sie ma do prędkosci minimalnej, która zgodnie z ustawą powinna być dostępna przez 100% czasu)
- Wystarczy zablokować aplikacje obciążające internet żeby działał szybciej (xD)

Generalnie ZERO odniesienia się do prędkości minimalnej i testów certyfikowanych, wklejone formułki z regulaminu że wifi to złe etc

#telekomunikacja #internet #swiatlowod
  • 5
  • Odpowiedz
@rdy: mi kiedyś odrzucili reklamację na brak zasięgu, powiedzieli że wg nich mam zasięg a jak nie mogę się dodzwonić (od siebie z domu) to mam znaleźć lepszy zasięg
  • Odpowiedz
  • 1
@rdy: mi kiedyś odrzucili reklamację na brak zasięgu, powiedzieli że wg nich mam zasięg a jak nie mogę się dodzwonić (od siebie z domu) to mam znaleźć lepszy zasięg

@adamssson Operator komórkowy nie gwarantuje zasięgu sieci komórkowej pod danym adresem. To dlatego.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Retsew: ale w kontekście reklamacji wpis z wifi nie miał żadnego znaczenia, bo pomiary certyfikowane są dokonywane tylko po kablu. W ogóle tematu wifi w reklamacji nie było

To jakbyś kupił banana, był cały spleśniały w środku, a ktoś ci napisał że końcówek nie powinno sie jeść

Z resztą to nie była kwestia że na ethernecie było 100% prędkości a na wifi 30%, tylko na ethernecie i na wifi było 0,001%
  • Odpowiedz