Wpis z mikrobloga

#ukraina #polska #europa

Czy tylko mi ten ruch "nie pchajcie nas do wojny" pachnie ruskim spinem?

Przecież my na tej wojnie jesteśmy i to czy teraz wypniemy Putinowi dupę to już nie ma znaczenia. Gdyby Rosja była cywilizowana to by się cofnęła po ataku na Gruzje, Czeczenie, Ukraine w 2014 roku. To się nie stało i chyba skrajnie naiwnym jest myślenie, że Rosja w takim stanie jakim wygląda jej obecna władza się kiedykolwiek zatrzyma.

Rozumiem to, że każdy się obawia tego, nikt nie chce wojny, ale no szanujmy się i spójrzmy prawdzie w oczy. Wiara w to, że polityka letniej wody w kranie, która UE próbowała uprawiać z Putinem od 20 lat teraz zadziała kiedy przez 20 lat Putin na to sral wydaje się skrajnie naiwna, ruski rozumie tylko język siły.
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 46
@Kudlaty8x8:

To nie jest kwestia czy ja chcę to czy nie. Rosja nas do tego zmusza, jak zostawimy Ukrainę to i tak będziemy się #!$%@?, ale w Warszawie, Lublinie. Myślisz, że Putin nagle stwierdzi, że ten ból dupy, który ma w stosunku do Polski mu ustąpi jak podbije Ukraine?
  • Odpowiedz
@Need: Biorąc pod uwagę, że oddaliśmy sporo swojego sprzętu i dopiero czekamy na realizację dostaw tego, co zamówiliśmy, to według mnie powinniśmy jak najbardziej odwlekać ewentualny konflikt. Absolutnie nie powinniśmy się pchać do wojny, ale pewnie błędem były stwierdzenia z początku wojny, że żadnych żołnierzy NATO w Ukrainie nie bedzie. Groźba musi być.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@wstanczyk:

Znaczy ja nie mówię o teraz, bo tak jak mówisz, sprzęt oddany, ale mówię ogólnie. Po prostu to przeświadczenie, że uhuhu nie narażajmy się Rosji, bo nas zmiecie, tak czy tak nas zmiecie, Rosja to #!$%@? bully obecnego swiata, a takie charaktery rozumieją tylko pięść na swojej mordzie. Więc moim zdaniem pytaniem nie powinno być czy Rosja nas zaatakuje tylko kiedy i gdzie i tu już trzeba się zastanowiac.
  • Odpowiedz
@Need: Widzę sporo straszenia jakąś wojną, okopami, zniszczenami, jak dla mnie typowa zorganizowana akcja.
Jeśli byłby jakiś porządny to konflikt to siły NATO zniszczyłby absolutnie wszystko z powietrza, polecam poczytać jak wyglądały akcje w iraku, afganistanie, kuwejcie, bośni.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@wpiot:

No dokładnie, po prostu to wygląda jak ruski spin i typowa ruska strategia destabilizacji społeczeństwa co niestety się udaje jak mamy w sejmie ruskie szpiony pokroju konfederacji
  • Odpowiedz
Przecież my na tej wojnie jesteśmy i to czy teraz wypniemy Putinowi dupę to już nie ma znaczenia.


@Need: nie jesteśmy, bo jak przystąpimy to na polskie tereny oprócz ukrainskich rakiet, będą spadać też rosyjskie
  • Odpowiedz
@wpiot: Afganistan, Kuwejt, Bośnia co to są za kraje. NATO wlatywało tam bez obawy o swój sprzęt, z ruskimi byłoby ciężej, jednak mają już doświadczenie na froncie. Co dałaby taka wojna Europie?
  • Odpowiedz
@Need ale ja #!$%@? Ci tam jechać i machać szabelką skoro nie jesteśmy atakowani? Żaden cios wyprzedzający nic tu nie da i tylko narobi nam kłopotów. Trzeba się zbroic i tyle, jak ruszy kogoś z naszych czyt. NATO wtedy to inna sytuacja i sojusz przynajmniej w teorii powinien niezwłocznie uruchomić art.5 i wtedy wjazd na pełnej. Po to powstał Nie macie pojęcia na co się sami nakręcacie. Bronić będę, atakować nie.
  • Odpowiedz