Wpis z mikrobloga

Kiedy muszę myśleć o wymianie dysku?

zaktualizowałem sobie cristala bo miałem 8.0 i w ogóle nie pokazywał w sumie żadnych parametrów ten smart, teraz poszła najnowsza wersja i w końcu widzę co oznaczają dane funkcje, jednak ciężko znaleźć dokładne wytłumaczenie, zwłaszcza że każdy producent ma inne nazwy czy numery.

Nie mogę też znaleźć rodzaju pamięci jaki posiadam, ten co ma długą żywotność czy ten co ma krótszą. producent się tym nie chwali.
ale jak w allegro oznaczyłem SLC w filtrze, to dosłownie nikt nie kupuje takich pamięci jak i nikt praktycznie nie produkuje, a te mają najdłuższą żywotność, więc pewnie mam tą gorszą.

Rozumiem że ta wartość co mam 39, to maksymalnie mogę mieć 90, ale tez nie wiem jaki proces to wywołuje, myślałem że trim, ale jak zrobiłem to dalej było 39, a nie 40.

No i druga sprawa jak wymieniać dysk, to co muszę zrobić aby wszystko było to samo. Jakieś klonowanie systemu i muszę przejściówkę aby dysk m2 podłączyć pod usb?
Czy świeża instalacja i przywracanie systemu, bo mam punkt przywracania 150GB ma.
Czy windows ze strony windowsa (kiedyś chyba można było pobrać nie wiem jak teraz) mowa o 10tce, można sobie legalnie pobrać, pewniaka i potem on sobie wyciągnie klucz z biosu i będzie legal?
Mam preinstalowany system 10, razem z laptopem. Asus.

#komputery #pcmasterrace #laptopy #ssd
r5678 - Kiedy muszę myśleć o wymianie dysku?

zaktualizowałem sobie cristala bo miałe...

źródło: dysk.

Pobierz
  • 2
@r5678: To jest dysk zamknięty w obudowie M.2 2280 z interfejsem SATA. WD Green najniższa seria. Na pewno dysk typu DRAM-less (bez pamięci cache). Twój dysk ma TBW 80 TB (limit zapisu). Stan dysku w Crystalu oceniany jest na podstawie różnych parametrów m. in. zapisu (głównej mierze jeśli reszta parametrów jest prawidłowa). Zużyłeś 20 tys. GB, wiec stan na 73% czyli jest OK. Jak zużyjesz np. 40TBW to pokaże 50%.Tu nie