Wpis z mikrobloga

#ukraina
Ponieważ od wczoraj trwa kwik, ale jakoś koledzy od misia nie uruchomili jeszcze opcji 'jeste pacyfista, bojem siem, uciekam" i jestem tym faktem wstrząśnięty i zniesmaczony, że jeszcze nie uruchomili opcji wspomnień pacyfistów płaczących ze strachu przed wojną, zatem muszę zrobić to sam.
Oto jedna z najlepszych piosenek w historii (serio bardzo lubię), Panie i Panowie - Zespół Akurat - Do prostego człowieka.
Akurat - Do prostego człowieka

bójcie się i trzęście się

Boli małe misie? Dobrze, ma boleć...
  • 6
@murdoc: po polskiemu to ja nie wiem jak lepiej, translator chinski źle tłumaczy. A innego nie dali :D
Ale jajo jest takie, że jak pisałem posta to już wyskoczył kolega z hasłem pacyfistycznym "broń dadzą politycy, chleb bogaci, a ty giń" więc już leci kierunek treści "ja nie walczę". jakie to jest przewidywalne...
@greg818181: przesłuchaj jeszcze raz tego kawałka to zrozumiesz o czym jest (odnosi się do typu wojen z początku XX w. - czyli interwencje gdzieś w Afganistanie, Iraku itd), a nie o obronie kraju...
No chyba, że uważasz, że obrona Polski to

mordowanie, grabienie, trucie i palenie

I chodzi o

naftę, co gdzieś z ziemi sikła


Tu masz zresztą wypowiedź Tuwima o tym wierszu (ktorego uzyli w piosence):

W wierszu moim zwracam
fukinloner - @greg818181: przesłuchaj jeszcze raz tego kawałka to zrozumiesz o czym j...

źródło: 640px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue

Pobierz