Wpis z mikrobloga

#lidl #biedronka
W #tesco lata świetlne temu były kasy samoobsługowe i można było płacić gotówką. Dla mnie super bo zawsze pozbywałem się tych miedziaków. Kto pozwolił by w sklepach było więcej automatów niż kas z obsługą, a automaty te nie potrafiły przyjąć wciąż legalnego środka płatności jakimi są fizyczne pieniądze?
desygnat - #lidl #biedronka 
W #Tesco lata świetlne temu były kasy samoobsługowe i mo...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 52
@PiccoloGrande u nas ludzie by zniszczyli zaśmiecając to niechcący jakimś badziewiem typu guziki i spinacze. Oczywiście takie maszyny ogólnodostępne funkcjonują w siedzibach NBP ale im się pewnie opłaca je naprawiać bo oni dokładają do bicia tych drobnych monet
@desygnat dostajesz wypłatę pod stołem? To właśnie w twoim interesie jest żeby zlikwidowali gotówkę i żebyście byli z pracodawcą w końcu na legalu. Tylko nie mów mi że gotówka to pieniądz w ręku i wolność bo ostatnie lata kiedy traciliśmy prawie 20% rocznie tego pieniądza na inflacji pokazały że wcale tak nie jest
@ManyCalavera: Pewnie chodzi o to że z gotówką taki supermarket ma za dużo pieprzenia się, codziennie zgromadzi jakieś tony tego bilonu i papierów i musi konwojentem gdzieś odwozić. A tak - wszsystko czyściutkie, pieniądz krąży w formie zer/jedynek, tanio, efektywnie, logistyka praktycznie zerowa, no i bezpieczeństwo, nikt nie da w łeb jak przewozisz pisiont tysięcy utargu z miejsca A do B.

Ogólnie cyfrowe rzeczy są pierdylion razy lepsze w całej obsłudze
W #tesco lata świetlne temu były kasy samoobsługowe i można było płacić gotówką. Dla mnie super bo zawsze pozbywałem się tych miedziaków.


@desygnat: naucz sie normalnie placic to nie bedziesz mial problemu nadmiaru miedziakow.