Wpis z mikrobloga

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz chcą referendum? Jeśli nie zrozumieli decyzji Polek i Polaków 15 października 2023, to "zorganizujmy" im to "referendum" 7 kwietnia 2024 roku. W najbliższych wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość, Konfederacja i także Trzecia Droga dostają soczystego kopniaka w dupę. Możemy się tak umówić? Jak nie zrozumieją przesłania znów, to powtórka "referendum" przy okazji wyborów do Europarlamentu. Wtedy na pewno zrozumieją. Prawa kobiet, to prawa człowieka. #!$%@?ć katoliban.

#polityka
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@Xandress: a ja dziś zjadłem na śniadanie 6 kurczaków (w postaci jajecznicy). #!$%@? oszołomie. Jak ktoś chce wierzyć, niech sobie wierzy w co chce. Jednak niech nie zmusza prawem do przestrzegania swojej wiary osób o innym światopoglądzie.
  • Odpowiedz
@Anacron: Nazwanie czegoś prawem człowieka nie kończy z automatu dyskusji. W sprawie aborcji potrzebny jest kompromis, nie koniecznie ten, co był. Użycie referendum jako legitymizacji go jest według mnie dobrym pomysłem. Tym bardziej, że ostatnie badania pokazują, że polskie społeczeństwo wcale nie jest tak jednoznacznie za aborcją do 12 tygodnia https://www.rmf24.pl/polityka/news-zapytalismy-polakow-o-aborcje-sondaz,nId,7387609#crp_state=1
  • Odpowiedz
  • 0
@zachariasz-grundbaum: w nauce jest. Wiara (jakakolwiek) mnie nie obchodzi. Nauka bezsprzecznie ustaliła, że gryfikacja, czyli proces, którego efektem jest to, co odróżnia przynajmniej część z nas od świni, zaczyna się w 14 tygodniu ciąży. Z racji maksymalnego możliwego błędu określenia terminu poczęcia przez ginekologa, termin 12 tygodnia ciąży jako momentu, w którym z całą pewnością nie mówimy jeszcze o człowieku, jest naukowo bezdyskusyjny. Wszelkie przeciwne argumenty opierają się na wierzeniach, które
  • Odpowiedz
@Anacron: Nie wiem na jakich źródłach się opierasz, ja słyszałem o różnych koncepcjach https://filozofiawpraktyce.pl/kiedy-zaczynamy-istniec-i-jakie-to-ma-znaczenie-moralne/ tu masz chociażby opisaną koncepcję, że życie rozpoczyna się między 22 a 28 tyg, która jest dla ciebie korzystniejsza i nie opiera się na wierze. Co ważne to wszystko opiera się raczej na bioetyce, czyli bardziej na filozofii niż niż biologii. Nie słyszałem o żadnym ostatecznym konsensusie.
  • Odpowiedz
  • 0
@zachariasz-grundbaum: na podręczniku medycyny, zresztą niejednym. Filozofię sobie zostaw dla siebie. Napisałem o okresie bezsprzecznym dla wszystkich naukowców. Inne są dyskusyjne. 12 mieści się w 28. :)
  • Odpowiedz
@Anacron: na zdrowie, na masełku czy z boczuniem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) życie zaczyna się od momentu poczęcia (bez znaczenia na stadium jego rozwoju) więc celowe usunięcie ciąży to zwyczajne morderstwo - dyskusja dotyczy jedynie okoliczności, w których "moralne" będzie dopuszczenie się go.
PS. nie przejmuj się, tak szybko uciekasz się do obelg, że na pewno okres za chwilę będzie
  • Odpowiedz
@Anacron: ale wysryw XD Ale masz proste myślenie, jeśli jeszcze nie ogarnąłeś dlaczego Hołownia do tego dąży, ale cóż. Przez 30 lat nic nie zrobili i nic by nie zrobili, gdyby nie trzecia droga. No sorki, ale jesteś debilem
Jesteście jak szury z Konfederosji, tylko w drugą stronę xd
  • Odpowiedz