Wpis z mikrobloga

"LLP niech upada" - co niektórzy to swoich dla zasady by zniszczyli. A jak sankcje działają w przypadku samochodów? No właśnie nie działają.
Niżej nagranie z mojego wpisu sprzed chyba 9 msc, pokazujące jakie samochody w 2023 r. jeżdżą na rosyjskich drogach pomimo sankcji i aktualny screenshot ogłoszeń samochodów na sprzedaż.


Rzeczywiście zostały im tylko łady. Od razu odniosę się do zarzutów, które pojawiły się pod poprzednim wpisem:
1. "Trzeba czasu, zanim sankcje zaczną działać, zachodnie samochody magicznie nie znikną z ulic". Jak widać na zrzucie, nie tylko magicznie nie znikają, ale pojawiają się tam zupełnie nowe modele.
Azjatyckie, Niemieckie, Włoskie, Brytyjskie, Amerykańskie marki wciąż są dostępne.


2. "Nie mają dostępu do części, serwisu, olejów, a jeżeli są to bardzo drogie". A jakimś cudem samochody są ciągle w eksploatacji, a Ferrari to Clio, że poradzi sobie bez serwisów, a i przeciętny mechanik naprawi. Możecie sprawdzić, że normalnie działają tam m.in. salony z koniem w logo - mimo, że na początku wojny przez pewien czas były oznaczone jako zamknięte. Teslę też można nową kupić. Co do cen np. olejów silnikowych, sprawdziłem po ostatnim wpisie i bez problemu można kupić te od AMG, ceny podobne jak u nas.

3. "Ceny są o połowę (czy nawet dwukrotnie) wyższe". Gdy pisałem poprzedni wpis to były podobne, teraz na szybko rzucają okiem są 10-20% wyższe w przypadku samochodów premium.

4. "Nic nie można zrobić, bo i tak sprowadzą przez Kazachstan czy inne kraje." Dealer nie sprzedał Polakowi pojazdu, bo miał obawy że pojazd trafi do Iranu co naraziłoby producenta na problemy przez naruszenie sankcji, ale tutaj tak, nic się nie da zrobić. A może to za dobry biznes żeby próbować cokolwiek robić? Bo żaden kraj nie chce narażać swoich producentów na straty?

A to tylko wierzchołek góry lodowej. Można kontynuować od McDonalda, którego rzekomo odkupił rosyjski oligarcha, po sprzęt apple, który również w głosach pojawiających się na tym portalu podobno jest o wiele droższy, czy tak jest rzeczywiście? Domyślcie się albo sprawdźcie sami :)

#gielda #ciekawostki #rosja #swiat #polska #usa
SawyerJ - "LLP niech upada" - co niektórzy to swoich dla zasady by zniszczyli. A jak ...

źródło: Samochody na sprzedaż

Pobierz
SawyerJ - "LLP niech upada" - co niektórzy to swoich dla zasady by zniszczyli. A jak ...
  • 5