Wpis z mikrobloga

Fakty są takie, że za każdym razem jak wejdę w dyskusję z jakimś przeciwnikiem Bartosiaka, to kończy się opuszczeniem przez niego rozmowy kiedy za dużo nazmyśla o wielkim, zjednoczonym NATO, a ja powiem sprawdzam.

Ostatni jeden taki mądry próbował mi wmówić, że wkroczenie Rosji na Ukrainę nie jest porażką amerykańskiego odstraszania xD

#bartosiak #wojna #wolski #kanalzero #ukraina
  • 36
@orogonoria2: kolego walczysz z jakimś chocholem.

Bartosiak był pierwszy w Polsce, który wysunął tezę, że BYĆ MOŻE Stany Zjednoczone celowo nie odstraszyły Rosji. Ten pogląd nie zmienia nic w temacie skuteczności odstraszania. Dyskusja jest tylko o intencjonalności tej porażki.

Amerykańskie plany uwikłania Rosji w wojne zapewne nie zakładały aż tak optymistycznego scenariusza, że 2 lata później Rosjanie nadal będą w Donbasie, ale spełniają wszystkie założenia sekwencjonowania.
@slkt: tak. tak. Widzimy, rozumiemy, fingerspitze. Amerykanie tak powiedzieli na offie. Dyskusje o wpuszczeniu kacapów latały w mainstreamie przed tym zanim teleewangelista wziął je za swoje. Tripwires, Polska drugim Pakistanem itd.
przecież on nie przedstawia tego jako swoich przemyśleń tylko zazwyczaj mówi że NA ZACHODZIE JEST DEBATA CZY XXX


@slkt: swoje/jako S&F. Po wizycie w Izraelu opowiadali jaka cisza zapanowała podczas spotkania z Dimą Adamskim, kiedy przedstawili mu taką wersję wydarzeń.
@orogonoria2: co mam zachować dla siebie, kiedy mówię, że Bartosiak mówił o tym pierwszy W POLSCE, a Ty na obalenie mojej tezy wklejasz link do zagranicznego źródła xD
@orogonoria2: i teraz będziemy się spierać czy Bartosiak wystarczająco podkreślił, że sam tego nie wymyślił tylko przeczytał? Obaj nie pamiętamy co powiedział dokładnie.

Dyskusja wzięła się z Twojej sugestii, że celowe nieodstraszenie nie jest porażką odstraszania. No, a właśnie jest, tylko intencjonalną.
Dyskusja wzięła się z Twojej sugestii, że celowe nieodstraszenie nie jest porażką odstraszania. No, a właśnie jest, tylko intencjonalną.


@slkt: Nie. Pisałem, że jego narracja zmienia się wraz ze zmianą sytuacji na froncie.
@slkt:

i teraz będziemy się spierać czy Bartosiak wystarczająco podkreślił, że sam tego nie wymyślił tylko przeczytał?

Nie.

Obaj nie pamiętamy co powiedział

Ja pamiętam. Ostatnio wspominał o tym Budzisz opowiadając o ich wyjeździe do Izraela.
@slkt no wlasnie w obu przypadkach by wybuchala, a dostarczenie broni nic by nie zmienilo. To tak jakby chiny chcialy sobie dozbroic kube, a stany biernie sie przygladaly. Dlatego pisanie w przypadku, ukrainy o klesce amerykanskiego odstraszania ( wobec, ktorej amerykanie nie maja zadnych zobowiazan) jest bartosaikowym debilizmem.