Wpis z mikrobloga

Czy macie jakieś doświadczenia związane z GP Austrii? Wybieramy się w tym roku w 4 osoby na cały weekend i nocujemy niedaleko Grazu - jak wygląda kwestia parkingow dookoła toru (liczebność miejsc, koszty) lub ew. komunikacji na tor z tego miasta?
Dodatkowe wskazówki mile widziane

#f1
  • 9
  • Odpowiedz
@OrzelFolwark: Auto najlepiej zostawić pod hotelem, pchanie się autem pod tor nie ma sensu - parkingi są drogie, i wcale nie idzie to jakoś sprawnie. Do większości okolicznych miasteczek są wyznaczone darmowe autobusy pod tor (przynajmniej z Knittelfeld). Trzeba trochę odstać jeżeli chodzi o powrót z toru, ale i tak jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż własne auto.
Polecam ściągnąć sobie apkę toru Red Bull Ring - jest tam cały harmonogram
  • Odpowiedz
@OrzelFolwark: parę parkingów było, ale nie orientowałem jak to wygląda, bo miałem 10 min od kwatery do dworca spacerkiem. Nawet sąsiad kobiety od której wynajmowaliśmy (nie mówiła po angielsku, ja ni w ząb po niemiecku, więc pomógł nam tłumaczyć) proponował nam że możemy parkować u niego na działce. Ludzie bardzo mili, więc ze wszystkim można sobie poradzić :D
  • Odpowiedz
@OrzelFolwark: i warto szukać biletów na pit lane walk, odbywa się chyba w czwartek po południu, cena chyba około 25 euro ale problem jest z dostępnością biletów
  • Odpowiedz
@dafto: W tamtym roku ani razu nie czekałem dłużej niż 10 min jadąc na tor, najdłużej czekałem na autobus po wyścigu - jakieś pół godziny,a dojazd trwał z 15 min, wolałem robić kilometry na miejscu dookoła toru niż zasuwać z buta 3 dni pod rząd.
  • Odpowiedz
@OrzelFolwark Jeśli macie bilety GA to najlepsze miejscówki są już zajęte od rana, więc lepiej się śpieszyć, szczególnie w niedzielę :) krzesełka składane i parasole na GA bez problemu można wnosić. Niestety z metalowymi butelkami na wodę nie wpuszczają.
  • Odpowiedz