Wpis z mikrobloga

@mkorsov: jeśli nie zgłosisz i wypłacisz to zapłacisz podatek nawet od tego czego nie zarobiłeś, zaplacisz podatek od własnego kapitału, np. wpłacasz na giełdę 100zł, kupujesz za to bitcoina, za jakiś czas sprzedajesz bitcoina i wypłacasz te same 100zł z giełdy, jeśli wcześniej tego nie zgłosiłeś to płacisz 19% z tych stu złotych, a niczego tak naprawdę nie zarobiłeś
  • Odpowiedz
@stasiu84 rozumiem, ale jak np kupię doga i on zrobi te X10 do 1$ to zapłacenie tych 19% łącznie z wkładem nie robi różnicy, a mam wiekszy komfort psychiczny i nie wystawiam się na problemy jeżeli prawo dotyczące krypto stanie się bardziej restrykcyjne
  • Odpowiedz
@stasiu84 @emjot86 i to jest lipa ujawniasz w pit posiadanie krypto, możesz zgubić ziarno do ledgera/ giełde mogą okraść a i tak będziesz się tłumaczyć przed US itp. za kilka lat gdzie jest to krypto

był już jakiś projekt KNF o tym że będzie można zmusić obywatela do sprzedaży krypto itp.
  • Odpowiedz
@mkorsov:

jak np kupię doga i on zrobi te X10 do 1$ to zapłacenie tych 19% łącznie z wkładem nie robi różnicy

no tak, to jest już kwestia tego, czy ewentualna strata poniesiona opłaceniem podatku jest dla ciebie dotkliwa
  • Odpowiedz
@pytanie1: raczej odradzam. Jeśli byłby to tylko rok wstecz, to ok, napisałbyś dodatkowo czynny żal i by się pewnie nie czepiali, ale jak zaczniesz nagle x lat wstecz, to mogą przy tym siąść i coś tam wymyślić. To nie jest tak, że nagle Ci się zachciało rozliczyć, Ty masz obowiązek co rok wypełnić deklaracje podatkowe, wszelkie, które Ciebie dotyczą
  • Odpowiedz
@pytanie1: na bank pani Halinka się przyczepi o krypto xd oni FV nie potrafią sprawdzając i co ludzie w koszty wrzucają. Faktur które maja pod nosem a będą się doszukiwać w grupie 0.01% społeczeństwa które ma krypto żeby ich wydoić xd jebnijcie wy się w mózg błagam.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jercewo: obejrzałem film Ostapowicza to mówi, żeby normalnie zgłosić nawet te stare transakcje. Jedyny pozytyw jest taki, że ja mam tylko ruchy w obrębie EUR/USDT, żadnego wyjścia do fiat, także nawet 10zł dochodu nie zostało utajone.
@Fury_Warrior
  • Odpowiedz
@pytanie1: zrobisz jak chcesz, ja też żadnym specjalistą nie jestem. Napisałem co o tym myślę jedynie i jak ja to widzę. Natomiast obowiązek rozliczenia krypto powstaje już w momencie ich zakupu, a nie realizacji zysków, a skoro taki obowiązek ustawodawca nałożył, a Ty go nie dopełniłeś, to może być różnie, a tym bardziej, że teraz coś kombinują z przepisami odnośnie krypto, więc mogą mieć na to oko i sprawdzać po prostu.
  • Odpowiedz